Вільне життя

Новий рекорд перегонів пам’яті В. Філіпенка

Рекордна кількість учасників — 230 атлетів із 32-х вітчизняних команд і сусідніх Молдови з Білоруссю протягом чотирьох днів сперечалися за нагороди відкритого осіннього юнацького чемпіонату України та XXII Всеукраїнських велосипедних перегонів пам’яті тернополянина, майстра спорту Володимира Філіпенка. Тож з повним правом можемо сказати, що цьогорічні традиційні старти стали ще й міжнародними. 

Ще одне досягнення — до звичних дистанцій додалася також командна гонка юнаків і дівчат старшої з двох вікових груп. Її, як і групову та індивідуальну гонку на час, провели на Чернівецькому шосе. А насолодитися перипетіями проведеного минулої неділі, 11 вересня, критеріуму центральними вулицями Тернополя, як завжди, змогли сотні мешканців і гостей міста.

Найбільший інтерес спеціалістів, без сумніву, викликала суперечка старших 15—16-річних юнаків та дівчат. Адже за її підсумками тренерська рада має визначитися зі складом юнацької збірної України. Серед дівчат лідерство в багатоденній гонці ще з першого дня захопила Ольга Кулинич з Білої Церкви. І за три дні перегонів змогла не тільки втримати чільну позицію, а й навіть збільшити власну перевагу над конкурентками. На другу сходинку п’єдесталу піднялася велосипедистка зі столичного Олімпійського коледжу імені І. Піддубного Тетяна Ященко, на третю — землячка чемпіонки Софія Шевченко.

Куди напруженішою виявилася боротьба старших юнаків. Перед завершальним етапом десятого учасника відділяли від лідера якихось тридцять секунд, що не давало жодному з претендентів на чемпіонський титул бути впевненим у своїй перевазі. Зрештою, відірвавшись в критеріумі міськими вулицями від суперників, Данило Шерешков назбирав на проміжних фінішах достатню кількість бонусних секунд, аби заслужено стати кращим у багатоденці. Другим фінішував переможець критеріуму Ярослав Паращак, третім — Руслан Кошевий. Усі троє теж захищають честь Олімпійського коледжу імені І. Піддубного. Тернополян серед призерів в обох вікових групах, як ви вже, мабуть, здогадалися, на жаль, не виявилося.

Під час урочистого нагородження лауреатів переможці багатоденної велогонки, окрім медалей і грамот, увінчані ще й дубовими вінками. І, за традицією, випустили в небо білих голубів. Лауреати перегонів отримали також призи від спонсорів, якими зголосилися стати вихованці та друзі Володимира Філіпенка — Андрій Грабовецький, Михайло Добровольський, Богдан Музичка (Канада), Антон Табас (Великобританія), Володимир Шулепа (Дубно), Сергій Богацький (Хмельницький), Віталій Мартинюк (Київ), приватний підприємець Ігор Федик, а також тернополяни Вадим Перець, Віктор Дрозд, Леонід Євсєєв, Михайло Гросуляк, Леся Волянюк.

Спонсором також виступила компанія «Медіспорт». Спортсмени змогли ознайомитися з продукцією компанії, а також спробувати на собі дію електростимуляторів м’язів «Сомрех».

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини