Вільне життя

Перевірити і сплатити штраф за порушення ПДР можна через смартфон

За допомогою сервісу «Штрафи ДАІ» українські водії зможуть перевіряти наявність штрафу за порушення правил дорожнього руху одразу після його реєстрації. Наразі сервіс працює в закритому тестовому режимі.

Додаток «Штрафи ДАІ» розробили в рамках програми 1991 Open Data Incubator за підтримки МВС та Нацполіції України. У прес-службі інкубатора 1991 пояснюють, що поява у водіїв можливості перевірити наявність штрафу онлайн за номером водійського посвідчення спонукатиме порушників сплачувати штрафи швидше. Функція сплати заборгованостей, що наявна в сервісі, дозволить водіям уникнути нарахування пені.

Згідно з дослідженнями команди «Штрафи ДАІ», близько 70% водіїв, які не сплачують штрафи, не роблять цього саме з причин втрати протоколів, складності процесу сплати, відсутності часу, або просто не знають або забувають про його існування. Іноді кошти не зараховуються на рахунок державного органу, про що водії занадто пізно дізнаються, при цьому штрафи продовжують вважатися несплаченими, а тому продовжує нараховуватися пеня.

Передбачається, що оплатити штраф можна буде через платіжну систему liqpay.com. Кошти будуть зараховуватися на розрахунковий рахунок головного управління Державної казначейської служби України. Користувачі сервісу отримають квитанцію про оплату.

Додаток «Штрафи ДАІ» вже доступний для скачування в AppStore. В Google Play додаток з’явиться 20 вересня.

Анна БАЗИЛЕНКО

Джерело: Watcher

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини