Вільне життя

«Переможці» — у Файному місті

До Тернополя завітав соціальний мультимедійний проект «Переможці», що розповідає про мужність і нескореність воїнів, постраждалих у зоні АТО. Експозиція до нашого міста прибула на запрошення місцевих підприємців Тараса та Ірини Демкурів. 

DSCF0087

«Проект включає фотовиставку робіт Олександра Мордерера і Тетяни Рубльової та серію сюжетів ТСН про людей, які втратили кінцівки на фронті, але не втратили сили духу. Сьогодні продемонструємо і бекстейдж фотозйомок», — розповідає куратор проекту, ведуча телеканалу «1+1» Соломія Вітвіцька. — Окрім того, присутнім репрезентували спеціальний випуск журналу «VIVA!» з історіями про подвиги героїв. Він також був створений у рамках «Переможців». Кошти від продажу журналу спрямовують на розвиток сучасного протезування. Оскільки проект стартував у лютому, організатори вже можуть говорити про перші результати — п’ятеро українських протезистів побували на навчанні в Канаді, троє з них отримали право працювати над створенням біонічних протезів рук.

DSCF0090

Як зазначає Соломія Вітвіцька, до проекту долучилося 19 учасників: волонтерка Оксана Нежальська та 18 чоловіків-ветеранів АТО. Всі вони, окрім Андрія Кононюка, котрий після мінного поранення мріяв про відновлення зовнішності, втратили на війні кінцівки. Попередньо організатори планували працювати з меншою кількістю осіб, проте мужність воїнів так надихнула відомого українського фотографа Олександра Мордерера, що він вирішив заохотити до проекту інших бійців. Олександр помітив, що учасники проекту позували краще, ніж деякі професійні моделі, вони були щирими та природними.

У Тернополі виставка розгорнулася в музеї ретро-автомобілів «Ретро-кортеж». Церемонію відкриття, окрім героїв світлин, відвідали міська та обласна влада, благодійники, меценати, громадські активісти. Спільними стараннями вони подбали про можливість протезування, реабілітації та спортивне обладнання для воїнів і волонтерки.

DSCF0093

До слова, «Переможці» уже встигли побувати за кордоном — у Брюсселі, Торонто та французькому Луврі під час військового паломництва. Виставку мали змогу відвідати і жителі семи українських міст: Києва, Дніпра, Харкова, Івано-Франківська, Херсона, Запоріжжя, Черкас. А через місяць перебування в Тернополі експозиція помандрує до Хмельницького.

На фото авторки: (справа наліво) Соломія ВІТВІЦЬКА, учасник «Переможців» Андрій КОНОНЮК та партнер проекту хірург Ростислав ВАЛІХНОВСЬКИЙ розповідають про серію реконструктивних операцій, які повернули бійцю зовнішність після важкого поранення; світлини виставки.

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини