Вільне життя

Свідоцтво про народження можна отримати в пологовому

Із грудня 2015 року тернопільські РАЦСи почали видавати свідоцтва про народження безпосередньо в пологових будинках. Днями 10 малюків і їхніх батьків запросили до урочистої церемонії видачі документів за участю міністра юстиції Павла Петренка й очільників області.

Перебуваючи з робочим візитом на Тернопіллі, міністр відвідав Тернопільський обласний перинатальний центр «Мати і дитина». У виписній кімнаті відбулося вручення свідоцтв про народження. «Мін’юст вирішив прибрати бюрократію і незручності для сімей, — сказав Павло Петренко. — Тернопілля — одна з кращих областей із реалізації нашого проекту: 18 пологових будинків мають фронтофіси нашого відомства. З початку 2016-го 1300 немовлят краю отримали документи безпосередньо в пологових. Це близько 25 відсотків усіх новонароджених».

За словами виконуючої обов’язки начальника відділу ДРАЦС Тернопільського міського управління юстиції Лесі Ветлінської, вручати свідоцтва про народження розпочали у перинатальному і двох пологових будинках обласного центру. «Можна подати документи як у пологовому, так і в РАЦСі, сільській чи міській раді, — пояснила Леся Ветлінська. — Раніше реєстрували тільки в РАЦСі. Нині процедура проста — батько приходить, подає паспорти свій і матері, свідоцтво про шлюб, копії цих документів, а також медичне свідоцтво про народження. При ньому документи реєструють і видають необхідний».

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини