Вільне життя

Торжества за барикадами

Із часу проголошення незалежності України з нагоди цього свята проводять дуже багато розважальних заходів, організовують різні п’янки-гулянки. Але яка в нас незалежність? Хіба що влади від народу.


У країні — війна, частина території окупована Росією. Зруйновано багато міст і сіл. Із Донбасу окупанти вивезли все, що могли. Обстріли не вщухають ні на мить. А скільки молоді гине, а скільки поранених у муках корчаться на лікарняних ліжках, а скільки інвалідів доживають віку сам на сам із бідою…

Цьогоріч 24 серпня наші позиції ворог обстріляв майже сотню разів. А ми тим часом святкували.

Було нас, як йшлося в рекламі, 52 мільйони. А скільки залишилося? Нація вимирає, багато гине на фронті, хворі не мають змогли лікуватися, бо ціни на ліки космічні, скрізь корупція. Одна система 350 гривень вартує, і то це найдешевша.

Якось архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк закликав народжувати щонайменше троє діток, бо нація вимирає. А хто народить п’ятеро, то він сам прийде хрестити. Забув, напевне, сказати, з якими вадами народжуються нині діти. Бо тільки й чуєш по радіо, телебаченні, читаєш у газетах, як люди просять грошей на лікування своїх кровинок. І то мусять за кордон у багатьох випадках їхати, бо в нас деяких операцій не проводять і курс лікування не призначають. Ось вам і Чорнобиль, ось вам і наркотики, ось вам і п’янки-гулянки.

Нині духовенство закликає народ молитися. І моляться люди у храмах за хлопців, що воюють на сході України, та Бог молитов багатьох не приймає. Чому? Пригадуєте притчу про митаря і фарисея? Виправданий був митар. А в наш час багато тих, що найдужче б’ють себе у груди, є фарисеями. Люди не шукають Бога, а вигоди. Тож моляться відповідно. Подумаймо — ми молимось щиро чи щоб комусь сподобатися?

А тим часом святкуємо під час війни. Не один син своїх батьків поліг під кулями і поляже, коли по той бік барикад тривають гучні торжества.

Ганна КОК

с. Божиків Бережанського району

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини