Вільне життя

Усі кращі, а Іванків — найкращий

Майже три сотні фізкультурників з чотирнадцятьох районів взяли участь у третій спартакіаді «Краще спортивне село Тернопільщини», присвяченій Дню фізичної культури та спорту. Минулої неділі, 4 вересня, гості з усіх куточків краю порадували запеклими спортивними баталіями мешканців Скалата. 

— Хоча провести такі масштабні старти непроста справа, —запевнив на церемонії урочистого відкриття заступник міського голови Павло Чуй, — гостинна скалатська земля завжди рада тим, хто приїжджає до них із відкритою душею і щирими намірами. Не випадково і торішні фінальні змагання ювілейних XXV сільських спортивних ігор Тернопільщини довірили саме громаді древнього міста.

А голова Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Георгій Гунтік перед тим як разом із майстром спорту міжнародного класу з важкої атлетики Марією Хлян і Павлом Чуєм вручити відзнаки переможцям традиційного огляду-конкурсу «Краще спортивне село Тернопільщини», нагадав, що кожний присутній на змаганнях колектив фізкультури вже став чемпіоном у своєму районі. Однак славні традиції розвитку сільського спорту заохочують усіх, без винятку, не заспокоюватися на досягнутому. Тож уже третій рік із задоволенням змагаються, аби стати найкращими.

І треба ж такому статися, що після завершення баталій у десятьох видах спорту чемпіонський кубок у командному заліку вибороли фізкультурники з Іванкова Борщівського району, які ще за чотири дні до спартакіади не знали, чи поїдуть до Скалата. До честі старости села Василя Паламаря, всіх місцевих прихильників здорового способу життя, яким виявилося під силу допомогти, навіть у такі складні часи кошти на поїздку вдалося відшукати.

А вже самі спортсмени наочно проілюстрували тим, хто мав намір зберегти «народну копійку» за рахунок самого ж народу, що без них обласна спартакіада була би не такою цікавою. Завдяки перемозі Володимира Боровського в гирьовому, Юрія Нижника — в армспорті, другим місцям канатоборців, майстра малої ракетки Андрія Слотвінського, шахіста Олега Новиченка, третім — шашкіста Руслана Лук’янчука і сільського старости Василя Паламаря в стрільбі набрали 132 очки і на два пункти випередили двох інших лауреатів — фізкультурників з Великих Гаїв Тернопільського (голова об’єднаної територіальної громади — Олег Кохман, голова колективу фізкультури — Іван Білоус) та переможців торішньої спартакіади з Вікторівки Козівського (сільський голова — Віра Копопецька, голова колективу фізкультури — Йосип Репела, керівник фермерського господарства «Вікторія-92» — Петро Пеляк) районів.

Молодці й більшість інших збірних. Скажімо, дружній колектив із Курівців на Зборівщині зміг увійти до шістки кращих завдяки перемогам Юлії Свириди в настільному тенісі, Зіновія Польового в шашках, Людмили Андрійчук у дартсі, срібній медалі сільського голови Ольги Кузьми в стрільбі, успішному виступу канатоборців.

Чемпіонами в окремих видах також стали волейболісти з Великих Гаїв, міні-футболісти зі Старого Нижбірка Гусятинського району, канатоборці з Вікторівки, майстер малої ракетки Віталій Бойко з Великих Гаїв, шахісти Богдан Касіян з Добрівлян Заліщицького району та Ольга Дрожджак з Вікторівки, шашкістка Любов Борецька з Вишнівця Збаразького району, стрільці Михайло Гошомський з Добрівлян і Віра Коропецька з Вікторівки.

Одне слово, єдина ложка дьогтю — відсутність на спортивному святі сільських фізкультурників Тернопільщини бодай когось із керівників облдержадміністрації чи обласної ради. Хоча останній усе ж не можна не віддати належного за допомогу в організації змагань. Та все ж загальний стан справ на оптимістичні думки навряд чи налаштовує. Нинішні владоможці «реформують» галузь фізичної культури і спорту, навіть не згадуючи про влучний народний вислів «Буде жити село, буде жити Україна».

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини