Вільне життя

«Фільтруй базар!»

Неодноразово ви, мабуть, чули цю фразу з вуст кіношних героїв стрічок, відзнятих у Росії. Та й від молодих українців, які не «мічені решіткою», зате надивлені російського «мила» і «бойовиків», теж частенько злітає цей кримінальний жаргонізм.

Означає «говори ввічливіше», або «думай, що говориш».

Нині ці два слова як ніколи актуальні для Росії. І ось чому. Пригадуєте, як російські дипломати, коли почалася війна на Донбасі, узялися переконувати світ, що то Україна винна, сама почала? Насправді ж розв’язала війну Росія. А байки про те, що Європа й США нам зброю дають і навіть своїх солдатів посилають до нас на підмогу? Насправді ж Росія своїх спеців слала і шле. Про картинки «знущань і катувань», «бандерівські розправи над мирним населенням», які крутило московське ТБ для своїх співгромадян та мешканців окупованих українських територій не хочеться і згадувати. Якщо й були масові та гучні розп’яття і катування, то тільки за участі російських військових і їхніх донбаських підопічних.

Ось так слова Росії проти України повертаються прикрим бумерангом. Що не скаже проти нас — усе повертається проти неї. Останній приклад — вибори в держдуму. За словами члена Центрвиборчкому Андрія Магери, в разі проведення виборів у окупованому Криму, абсолютна більшість держдуми буде обрана… нелегітимно. «До складу державної думи входить 450 депутатів. Одна половина (225 осіб) обирається за пропорційною виборчою системою в межах загальнофедерального багатомандатного округу. До нього вони включили також Крим і Севастополь… Інші 225 депутатів обираються в 225 одномандатних мажоритарних виборчих округах. Чотири з них утворено в Криму і Севастополі. Тож виконуємо просту арифметичну дію. 225 (кількість депутатів, які обираються за пропорційною частиною) плюс чотири (кількість депутатів, які обираються в одномандатних округах, утворених на окупованих територіях) дорівнює 229. Отже, 229 депутатів із 450 «обиратимуться» нелегітимно». То і маємо, що російська дума буде теж нелегітимною. А не так давно хтось із кремлівських пропагандистів не раз стогнав перед камерами, що в Україні влада незаконно обрана… Краще «фільтрували би базар», тоді й проблем було б менше.

Олеся ЯКУШКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини