Вільне життя

Через барви до патріотизму

Квіткові тризуби, свічі пам’яті, мапи України разом із анексованим Кримом, ляльки-мотанки, вишивані рушники об’єдналися у цьогорічну виставку-конкурс під назвою «Стверджуючи українське». До дійства долучилися навчальні заклади, підприємства міста, пересічні тернополяни. 

DSCF0250

Якщо у минулі роки на традиційному до Дня міста святі квітів було багато різних за настроєм і тематикою композицій, то в 2016-му рослини своєю красою та барвами зворушували в душах краян почуття любові до Батьківщини, викликали скорботу за втраченими воїнами-патріотами і дарували сподівання на мир в Україні.

DSCF0261

Серед учасників заходу — комунальний заклад Тернопільської міської ради «Станція юних техніків». Керівник гуртка початкового технічного моделювання Галина Котовська розповідає, що в їхній композиції найяскравіше прослідковується надія на світле майбутнє. Лелека символізує життя, чорнобривці, соняшники, пшениця — добробут, а червона барва — пролиту кров наших хлопців. Керівники гуртків дизайну працювали над створенням композиції тиждень. Тему для роботи довго не обирали, бо, як і багатьом українцям, болить ця жорстока війна.

DSCF0266

— Ми нині всі про це думаємо, правда? Щодня дивимося новини, дізнаємося, що гинуть люди. Не можна цим не перейматися. Тепер чи не в кожного з нас такі думки, — зазначає Галина Михайлівна.
Біля ще однієї композиції — трьох заквітчаних дівчат в оточенні яскравих букетів — щоразу зупинялися діти й просили і собі приміряти розкішний вінок. Викладачі Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола кажуть, що разом зі студентами продумували кожну деталь своєї роботи.

DSCF0271

— До задуму нас підштовхнули слова Лесі Українки з «Лісової пісні» «Я маю в серці те, що не вмирає». Тобто ми розвинули образ невмирущої української мавки, яка завжди мала любов до людей, природи та волі, свободи. Ми вирішили цю тему поєднати із сучасністю і зробили композицію, присвячену дівчатам, що воюють у зоні АТО. Вони — своєрідні мавки, які прагнуть волі. А ще наділені красою української жінки, яка не зникає навіть в обставинах війни, — пояснює викладач відділення дизайну Галицького коледжу Оксана Грицай.

DSCF0275

Усіх учасників виставки-конкурсу за десятибальною шкалою оцінювало спеціальне журі. Чиї композиції визнали найкращими, тернополяни дізнаються згодом, проте уже нині відомо, що автори переможних робіт отримають цінні призи, подарунки та подяки від міського голови.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини