Вільне життя

Читали?

ТРАГЕДІЯ ІЛОВАЙСЬКА. «Під час розстрілу колон українських сил у «зеленому коридорі» в першу чергу знищували підрозділи добровольчих батальйонів — найбільш мотивованих. Це дає привід підозрювати, що російське командування могло домовитися з українською стороною, — робить припущення експерт з міжнародних відносин і національної безпеки Олексій Куроп’ятник. — Іловайський котел — найкровопролитніша битва на нашій землі з часів Другої світової війни. Відступаючі війська підло розстрілювали. Таке паскудство з боку Росії й наші величезні втрати обурили суспільство».


l l l

СТРАШНА ЦИФРА. Письменник Євген Положій, автор книги «Іловайськ», зазначає: «Якщо рахувати 27—30 серпня, то, можливо, оприлюднена цифра втрат під Іловайськом (459 бійців) і достовірна. Але ж гинули від першого штурму Іловайська 10 серпня, 19-го гинули, 24-го. Думаю, що це тисяча людей. Якщо керівництво визнає, що в одній операції втратило стільки солдатів, це буде третина всіх втрат на той час. Страшна цифра. Я провів 150 зустрічей у 40 містах України з презентацією книжки «Іловайськ». Скрізь питають, чи покарають винних? Не знаю. Але не можна два роки робити вигляд, ніби під Іловайськом нічого не сталося».

l l l

В УКРАЇНЦІВ — ІМПЕРСЬКИЙ СВІТОГЛЯД? Таку несподівану думку висловлює молодий київський історик Олександр Алфьоров. Він, зокрема, каже: «На мою думку, українцям певною мірою властивий імперський світогляд. Це — друга ідентичність українця. Перша — міцний власник. Такий підхід опирається на європейську традицію, на римське право. Водночас українці мають імперіалістичний погляд на світ. Це помітно в контексті нашого ставлення до Підляшшя, Холмщини, інших етнічних територій. Справжня душа українця виявляє себе в той момент, коли він сидить за столом із кумом і згадує козацькі часи.., говорить про Кубань, про Зелений Клин. Український імперіалізм походить від відчуття власності — «там ми працювали, ті території ми обробляли». Імперські відчуття виникають щодо тих земель, над якими українці проливали свій піт. Вочевидь, ця риса притаманна хліборобським націям».

l l l

СЛУШНІ ЗАПИТАННЯ. Патріарх Філарет, зазначає «Українське слово», будучи екзархом та митрополитом Київським, висвячував більшу частину нинішнього єпископату УПЦ Московського патріархату. Він навіть самого Кирила Гундяєва у єпископи висвячував. То що, його таїнства недійсні? Може, і єпископи, які його обмовляють, не справжні? Дух Святий животворить.

l l l

І НЕМА НА ТО РАДИ. Колишній віце-прем’єр уряду Януковича Сергій Арбузов з надією пише в «Известиях», що з настанням холодів в Україні почнуться бунти і владу буде повалено. Замітка так і називається мрійливо: «Революція почнеться взимку». Як зазначає московський публіцист Ігор Яковенко, зазвичай таких «прогнозів про те, що Революція Гідності в Україні ось-ось завершиться народним повстанням і Україна сама попроситься до складу Росії, буває по кілька на день, до того ж на різні голоси». Ізраїльський публіцист Авігдор Ескін з весни 2014 року патякає про майбутні єврейські погроми в Україні, оскільки, як відомо, там при владі суцільні «антисеміти, фашисти і бандерівці». «А ці українські «фашисти», ніби кепкуючи над Ескіним, узяли й зробили головою уряду людину на прізвище Гройсман. Можна, звичайно, і після цього продовжувати писати про владу «фашистів» і «нацистів» в Україні, але це вже геть для розумово обмежених», — робить висновок Ігор Яковенко.

l l l

ПРОЯВ ЕКСТРЕМІЗМУ. Тисячу рублів (390 гривень) змусив виплатити російський суд 18-річного жителя міста Армянськ в окупованому Криму — за те, що опублікував у соцмережі «ВКонтакте» червоно-чорний прапор Української повстанської армії. Це назвали проявом екстремізму.

l l l

ХОЧУТЬ СКАРЖИТИСЯ. Московський патріархат хоче повернути проблему унії до порядку дня діалогу з Римо-католицькою церквою. Москві не сподобалося, як глава УГКЦ Святослав і кардинал Любомир (Гузар) прокоментували всеукраїнський хресний хід УПЦ (МП) 3—27 липня. Так, блаженнійший Святослав (Шевчук) порівняв його з «живим щитом із цивільних осіб» і застеріг: «Якщо із середовища учасників цього хресного ходу будуть виходити антиукраїнські гасла і провокації, це стане кінцем Московського патріархату в Україні». Своєю чергою кардинал Любомир скандальний хресний хід назвав «цинізмом». Церковна Москва у тих заявах побачила «блюзнірську» та «агресивну риторику» проти «канонічного православ’я» і має намір у вересні на сесії православно-католицької комісії відновити «діалог з питання про канонічні і пастирські наслідки унії».

l l l

НАЙГУЧНІША КОЛОМИЙКА. У рамках міжнародного фольклорно-етнографічного фестивалю «Коломийка-2016» у с. Королівці Коломийського району на Івано-Франківщині зафіксовано новий рекорд України в категорії «Масові заходи»: в одночасному виконанні коломийки взяли участь 2507 осіб.

За інформаціями видань «Країна», «День», «Українське слово», RISU, «Україна молода»
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини