Вільне життя

Читали?

МЕДАЛЬ ЄПИСКОПАМ. Відзнакою Президента — ювілейною медаллю «25 років Незалежності України» нагороджено єпископа Симеона, керуючого Дніпропетровською єпархією УПЦ Київського патріархату. Єпископ Симеон — наш земляк, він старший син настоятеля Свято-Троїцького духовного центру на честь Данила Галицького о. Анатолія Зінкевича. Такої ж медалі удостоєний владика Борис (Гудзяк) — єпископ Української греко-католицької церкви, що очолює єпархію Святого Володимира Великого в Парижі та є президентом Українського католицького університету. Президентську ювілейну медаль отримав і Деск Артур (Ришард) — директор волонтерського благодійного фонду «Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ».


l l l

ОКУПАНТ НЕ НАСТРІЛЯВСЯ. Протягом серпня бойовики здійснили понад півтори тисячі обстрілів позицій ЗСУ та мирних кварталів на Донбасі. За даними учасника переговорної групи в Мінську Євгена Марчука, кожний другий обстріл здійснюється з важкої зброї, яка мала би бути відведена від лінії розмежування, — танків, ствольної артилерії та мінометів. За його словами, протягом серпня по позиціях ЗСУ ворог випустив близько дев’яти тисяч боєприпасів.

l l l

А ТИМ ЧАСОМ… Як зазначив у своєму виступі під час «запалювання» нових зірок на Алеї зірок у Тернополі міський голова Сергій Надал, через АТО пройшло понад п’ять тисяч тернополян, 86 із них повернулись додому в домовинах (станом на 28 серпня. — Д. В.). Їм усім — живим і мертвим — присвячується колективна зірка Героям АТО.

l l l

ПОРОШЕНКО — НЕ ЧЕРЧІЛЛЬ. Третій український президент Віктор Ющенко в інтерв’ю «Апострофу», відповідаючи на запитання про фабрику Roshen у Липецьку, сказав: «Мені важко уявити, щоб у Черчілля була фабрика в Німеччині, наприклад 1942 або 1943 року. Я розумію, що це різні часи, але мені здається, що сьогодні питання перемоги і нашої територіальної цілісності — це головне». За словами В. Ющенка, у війни є два шляхи — поразка чи перемога. «Третього шляху не існує, — запевняє екс-президент, — і після першої дороги, і після другої настає мир. Після поразки — мир, і після перемоги — теж. Давайте визначимося, який мир ми обираємо. Якщо мир після поразки, тоді слухайте Черчілля, а він говорив: «Хочете миру — здавайтеся, і у вас за дві години буде мир. Без суверенітету, без свободи, без волі, але це вже ваш вибір».

l l l

ЇХ ТИСЯЧІ! Росіяни досі мають змогу вести в Україні бізнес, незважаючи на війну. Дізнатися про масштаб проблеми вдалося завдяки активістці громадської організації «Сила народного контролю — Чоп» Ларисі Ступак. Вона оприлюднила відповідь на свій запит до Міністерства економічного розвитку і торгівлі щодо кількості російських фізичних осіб-підприємців та юридичних структур з російською часткою. Цифри вразили: 12931 юридична особа та 4301 фізична особа-підприємець країни-агресора нині ведуть бізнес на території України! «То ми з Росією воюємо чи бізнес розвиваємо?» — дивується громадська активістка.

l l l

УБИВЧІ ДОРОГИ. Півтори тисячі (!) українців загинули за перше півріччя 2016-го внаслідок ДТП, 15 тисяч зазнали важких травм. За цей період в Україні сталося 72 тисячі аварій (торік за перше півріччя було зафіксовано на 12 тисяч аварій менше). Смертність на дорогах нашої держави у сім разів вища, ніж у країнах Європейського Союзу, і в десять — ніж в Японії. Серед причин цього і поганий стан українських доріг, і часто незадовільний стан самих автомобілів, і низька кваліфікація багатьох водіїв, особливо тих, хто «права купив», а їздити ніде не вчився. А ще причиною трагедій на дорогах є тотальне безкультур’я та відверте хамство багатьох горе-водіїв. Є навіть негласне правило «трьох Д» — дай дорогу дурневі.

l l l

СОРОМНО ЗА ТАКУ РОСІЮ. Твори Людмили Уліцької, російської письменниці, публіциста, лауреата безлічі міжнародних премій, перекладені понад 30 мовами, за вісьмома з них знято фільми, а на батьківщині її обливають зеленкою і називають «п’ятою колоною». Після вторгнення Росії в Україну Уліцька написала есе «Європо, прощавай!» для німецького журналу «Шпігель». «Росія перебуває у стані війни з культурою, цінностями гуманізму, свободою особистості, країна хвора на агресивне неуцтво, націоналізм та імперську манію величі. Мені страшно за наш парламент, неосвічений і агресивний, за уряд, агресивний і некомпетентний, за керівництво країни, іграшкових суперменів, прибічників сили й хитрості, мені соромно за всіх нас, за народ, що втратив етичні орієнтири», — пише письменниця.

За інформаціями видань RISU, «Україна молода», «Українське слово», «Експрес», «Високий Замок», «День»
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини