Вільне життя

Читали?

ОЧЕВИДНІ ПЕРЕМОГИ. «Корупція, бідні школи, лікарні, комунальні платежі в одній купі виявляються «гримучою сумішшю». І люди, перебуваючи в такому стані, не можуть побачити абсолютно нічого доброго. Хоча для цього я би запропонував порівняти те, що було 25 років тому, і сучасний стан речей — можливість вільно ходити в церкву, дітям — обирати напрям для самореалізації, відкритість можливостей. Маємо великі перемоги історично-цивілізаційного значення. Перше: умовний Схід, Захід і Центр довгий час не могли об’єднатися на одній «дорозі». Зараз ми на одному шляху — європейському. Друге: ми почали відліплюватися від Росії — енергоносіями, «трубою», цінностями», — то думки першого президента незалежної України Леоніда Кравчука.


l l l

«УСІ ПРЕЗИДЕНТИ ПРИЧЕТНІ до того, що зараз маємо такий негатив у суспільстві, — каже Леонід Кравчук. — Хтось зробив усе, щоб відкрити «своїм» дорогу до влади і грошей, породити за короткий час мільйонерів, які збагатилися магічним чином… Той же Янукович прийшов не на чисте, «здорове» поле, а повне будяків і сміття. У такому хаосі йому легко було закоренитися. Один з одним домовлялися, обіцяли, виконували. Тепер нинішній владі важко справитися з тими економічно-соціальними проблемами. Все це дає негативну канву, на якій дуже важко «вишити» красиві речі».

l l l

ПОРОШЕНКО ПОДЯКУВАВ ВЕРХОВНІЙ РАДІ за звернення до Варфоломія І щодо автокефалії православної церкви в Україні. Виступаючи зі щорічним посланням до парламенту, він, зокрема, сказав: «Думаю, всім зрозуміло, ми не будемо байдуже споглядати за втручанням іншої держави в наші церковні справи, за її спробами використати у своїх інтересах почуття частини українських православних. Шановні народні депутати, хотів би подякувати вам за звернення Верховної Ради до Вселенського Патріарха Варфоломія як предстоятеля нашої Церкви-Матері щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні. Такий крок був і є необхідним, виходячи із традиції, згідно з якою для Вселенського Патріарха в таких питаннях важливою є думка світської влади. Ми врахували цю традицію, і, сподіваюся, Його Всесвятість нас почув».

l l l

УСЕ НА ПРОДАЖ. «Уряд додав до списку для приватизації ще 320 (триста двадцять) об’єктів. Список збільшено вдвічі. Крім того, він погодив приватизацію ще 110 (ста десяти) державних компаній. Ключове слово — «ще». Раніше уряд затвердив на приватизацію так само довжелезний список, включно з 13-ма морськими портами. Політика примітивна, як валянок: розпродати (скупити за безцінь) усе, що ще живе, має цінність і, ясна річ, не ними збудоване, трохи підлатати поточний бюджет, а далі хоч трава не рости…» — то оцінки відомого політика Анатолія Гриценка.

l l l

РОСІЯНИ ТАКИ ВОЮЮТЬ НА ДОНБАСІ. І до бойових дій на сході України були залучені десятки тисяч військових РФ, стверджується у звіті Bellingcat «Російські солдати в Україні: диявол у медалях». Організація проаналізувала з відкритих джерел кількість нагороджених у Росії військових за останні роки, зокрема медалями Суворова, «За відвагу», «За бойові заслуги» та Жукова. «Ми можемо довести, що в 2014 і в 2015 роках кількість вручених медалей раптово і різко зросла порівняно з кількістю медалей, що вручалися до 2014 року. Значна кількість медалей «За бойові заслуги» (з 07.11.2014 по 18.02.2016 вручено 4300 таких нагород) вказує на те, що в цей період російська армія брала активну участь у великих бойових діях», — йдеться у звіті. А всього у цей період було вручено більше десяти тисяч медалей усіх чотирьох типів. Bellingcat зазначає, що до нагороди навряд чи були представлені усі військовослужбовці, які брали участь в українському конфлікті, швидше за все, у ньому були задіяні десятки тисяч військових Росії.

l l l

КУДИ НАЙЛЕГШЕ ОТРИМАТИ ВІЗИ. Журнал «Фокус» склав рейтинг найбільш лояльних до українців посольств Шенгенської угоди. «Відкритість» країн оцінювали за основними параметрами: частки видачі мультивіз та відмов. Тож у підсумку до країн, які охоче дають українцям «зелене світло», потрапили Словенія, Естонія та Латвія. Частка відмов у видачі віз у Латвії становила всього 0,2 відсотка, Словенії — 1,6%, в Естонії — 2,4%. Рівень відмов при отриманні естонської візи — один з найвищих серед східноєвропейських країн, проте тут досить високий показник видачі мультивіз — 66 відсотків. А Словенія при такій мізерній кількості відмов має і нечувано високий показник видачі мультивіз — аж 94%. Це ідеальна країна для українців, щоб отримати короткотермінову візу, а от у Латвії мультивізи дають неохоче — всього 49%.

За інформаціями видань «День», RISU, «Сільські вісті», «Українська правда», «Україна молода»
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини