Вільне життя

Чи можна було уникнути трагедії?

На ввіреній мені парафії сталася біда, і я, котрий навчаю людей, які того хочуть, вчення Старого і Нового заповітів, котрий до газет надіслав більше 170 статей, не знаю, що маю нині сказати, бо все вже сказано… Півдоби диявол справляв своє весілля на одному із дворів парафії, внаслідок чого чотирьох людей було вбито, двох поранено, трьох дітей залишено круглими сиротами.


Я не суддя, не прокурор, а тому не буду давати оцінки діям керівного складу райуправління поліції, але не можу мовчати, коли люди на парафії із запізненням признаються, що бачили неадекватні дії чоловіка, який став вбивцею дружини та двох поліцейських. Хто дав йому ліцензію на право мати приватну зброю, хто був гарантом його благонадійності, його психічної врівноваженості? Ніхто! Гроші стали причиною катастрофи, бо за гроші було придбано зброю. І ті, хто видав вбивці ліцензію, повинні відповісти перед законом, хоча вбитих хлопців-поліцейських уже не повернути.

Не було б цієї трагедії, якби людство не спізнало, що таке зло. Не було б трагедії, якби ми вміли прощати, адже маємо Великого Учителя Ісуса Христа, Який не стріляв у тих, хто над Ним знущався. Він не проклинав їх, а молився за них: «Прости їм, Отче, бо не знають вони, що творять». І цю молитву чули обидва розіп’яті розбійники. Той, що зліва, як проклинав своїх розпинателів, так і пішов у «тьму кромішню» зі своїми прокльонами. Але на того, що був розіп’ятий справа від Христа, та молитва Спасителя справила протилежне враження, вона перевернула його гріховну утробу. Розбійник уже не боявся людей, що їм він чинив кривду, бо за кривду їм його було розіп’ято, він тепер боявся Чоловіка, Який був розіп’ятий поруч.

Розбійник бачив, як достойно Він поводився, коли римські воїни знущалися над Ним, він чув, як Понтій Пилат казав: «Я не находжу ніякої вини в цьому чоловікові». Він чув на Голгофі молитву Розіп’ятого замість прокльонів на адресу своїх розпинателів. Прозріння прийшло, як спалах: «Це неземний Чоловік!», а тому звертається до Христа: «Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє». Відповідь почув миттєво: «Ще сьогодні будеш зі Мною у раю». Не пророки, не апостоли, не святителі першими осягнули рай, а розкаяний розбійник, бо Бог не дивиться на обличчя, а на діла наші.

Для чого описав цю Голгофську подію? Для того, щоб ми могли зрозуміти: можна було уникнути смертей молодих поліцейських, якби чоловік, що скоїв смертельний злочин стосовно своєї дружини, опам’ятався і здався в руки поліції. Але цього не сталося — і наслідок жахливий. Його вбили тернопільські поліцейські професіонали, і саме це дає право вбивці на захоронення його священиком. Адже якби він застрелив себе сам, іншими словами, якби вчинив самогубство, про похорон із священиком не могло б бути мови. А так, як не прикро, мені довелося його хоронити, бо я тільки слуга Божий, а вирішувати його участь буде Бог. Принагідно прошу вибачення в потерпілих від цієї трагедії родин вбитих поліцейських за той вчинок свого блудного сина. Хоча, який він мій, якщо я бачив його за 24 роки служіння на парафії два-три рази — на шлюбі і двічі, коли освячував хату — і все! Він не знав Бога, і вірю, що Бог не буде знати його. Диявол відплатив мені підступно за те, що розкривав і буду розкривати у своїх дописах до газет його злочинно-криваву сутність. Боже, допоможи!

о. Василь ЮЗЬВАК

с. Бабинці Борщівського району

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини