Вільне життя

Щоденний «заробіток» — чверть мільйона

У Києві тернопільські поліцейські cпільно з Департаментом кримінальної поліції затримали групу шахраїв, які збирали з громадян до 250 тисяч гривень щодня. Під виглядом державних організацій злочинці обіцяли відшкодувати гроші за БАДи (біологічно активні добавки), натомість змушували платити неіснуючі податки і збори. 

Клубок шахрайської схеми почав розплутуватися тоді, коли до тернопільських поліцейських звернулася пенсіонерка зі Збаразького району.

За словами жінки, до неї зателефонували незнайомці й повідомили, що ліки, які вона раніше придбала, виявилися недоброякісними, а отже, держава відшкодує їй гроші. Згодом надійшло ще кілька дзвінків начебто з різних державних установ. «Благодійники» дали зрозуміти: щоб отримати фінансове відшкодування, доведеться сплатити певні збори і видатки. Щойно жертва перераховувала потрібну суму, від неї стали вимагати нову, значно більшу за розміром. Так псевдопрацівники соцзахисту зажадали, аби жінка сплатила державне мито, «фінінспектори» — кошти за аудит, «інкасатори» — оплату за доставку. Загалом старенька переказала на вказані рахунки близько тридцяти тисяч гривень. Виконавши усі процедури, жінка очікувала на значне матеріальне надходження. Коли кошти так і не надійшли, жертва звернулася до правоохоронців.

Згодом з’ясувалося, що постраждала зі Збаразького району лише краплина в морі. Чисельність жертв шахрайської схеми сягнула сотні, а суми збитків, завданих окремим особам, коливались від 40 до 200 тисяч гривень. Епізоди підступної афери виявилися по всій країні. Діяльність злочинного угруповання поліцейські документували впродовж чотирьох місяців, хоча, з упевненістю можна сказати, шахрайська схема працювала від року до двох.

Осередок шахрайської фірми був у Києві. Там нещодавно провели обшуки, вилучили кошти, близько півсотні мобільних телефонів, бази даних клієнтів. Сумарний заробіток групи коливався від 700 тисяч до мільйона гривень за тиждень. Кошти між усіма учасниками оборудки розподіляв організатор, відповідно до виконаних ними обов’язків.

Правоохоронці з’ясували, що розрахунок здійснювався через відділення «Ощадбанку» за допомогою послуги «швидка копієчка», яка не потребує наявності пластикової картки. Служба безпеки цієї банківської установи сприяла поліцейським у проведенні розслідування.

— На сьогодні затримано більше десяти підозрюваних, декому з них уже обрано міру запобіжного заходу, — зазначив старший слідчий в особливо важливих справах ГУНП у Тернопільській області Юрій Барабан.

Затриманим інкриміновано ст. 190 ч. 4 Кримінального кодексу України. Триває слідство. Правоохоронці звертаються до всіх українців, які постраждали від цього злочинного угруповання з проханням повідомляти про такі випадки в поліцію.

А. ЗИМНЕНКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини