Вільне життя

А б’ють, як менти

filmz.ru_f_132778

Нема вже міліції — маємо поліцію. Довіра народу до неї росте мов на дріжджах. Щоправда, про це дізнаємося від керівництва тієї ж таки поліції. А факти свідчать про інше.


Якщо все було так, як розповіли ЗМІ, то в поліції Кривого Озера на Миколаївщині працювали садисти. Людину били й стріляли в неї винятково заради власного задоволення — іншого пояснення не знайти. Чоловік напідпитку посварився із жінкою та пішов спати в машину. Вона все ж викликала поліцію. Чоловіка повезли до відділку, склали протокол і відпустили. То з якою метою невдовзі знову приїхали до нього додому? Аби робити те, що чинили. А чинили страшне. Закувавши людину в кайданки, по-звірячому били її та впритул стріляли з травматичного пістолета. Місцевий ментовський (перепрошую, тепер уже поліцейський) начальник цілком і повністю виправдовував дії своїх підлеглих. Мовляв, затриманий уже в наручниках чинив опір, тож до нього довелося застосовувати фізичну силу. Раптом йому стало погано, і він помер. Та не уточнив, що перед цим «раптом» був постріл у серце.

Вище поліцейське начальство, на відміну від місцевого, не виправдовує садистів. Картинку по телевізору — одні правоохоронці, викрутивши назад руки, ведуть до машини інших, також у формі, — довелося побачити вперше. Це вже можна вважати за позитив поліції. А от реакція мешканців і їхні спроби (небезуспішні) хоч потиличника, хоч копняка вліпити садистам про підвищення авторитету нової структури в Кривому Озері ніяк не свідчать.

Згадую уже широковідомі інші вибрики поліцейських, не такі звірячі, та все ж… Вулицею міста рухався спецавтомобіль, перед ним засвітився червоний сигнал світлофора. Хвацький водій «врубав» світловий та звуковий сигнали й помчав уперед. Як згодом сумно пожартував телеведучий Костянтин Стогній, не знає той поліцейський законів фізики. Водій, який їхав на зелене світло, ніяк не міг зупинити своє авто миттєво, позаяк діє сила інерції.

Захмелілу патрульну панну зупинили вчасно, накоїти біди вона не встигла. Журналісти, телекамера… А патрульна, весело засміявшись, високо дригнула перед камерою ніжкою. Показала, що вона все ще у формі, що випите нітрохи не перешкоджає їй демонструвати прийоми рукопашного бою. Після цього дригу я цілком зрозумів дівчину. Для неї патрулювання — весела тусовка, краща, ніж у нічному барі. Випила, їде в машині із спецсигналами, всі їй дорогу дають. І чи то через молодий вік, чи через характер не може дівчина «врубатися», що патрулювання — праця, причому дуже відповідальна.

А пани в МВС мали б «врубатися». Передусім припинити балачки про те, що вони нібито вже створили принципово нову структуру, яка кардинально відрізняється від попередньої. Такі розмови — безпідставне самовихваляння. Коли поліцейські б’ють і катують людей, як менти, то нема тут нічого нового. Змінили назву правоохоронного органу, а над тим, щоб він став якісно новим, теба ще працювати й працювати.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини