Вільне життя

…А суперниці боролися за «бронзу»

68160

Два стартові змагальні дні чемпіонату України з літнього біатлону, який від початку цього тижня проходить у Чернігові, засвідчили перевагу лідерів національної команди. І в спринті, і в гонці переслідування серед чоловіків не було рівних господареві траси Сергієві Семенову, а під час жіночих перегонів олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна розділила «золото» і «срібло» з представницею молодшого покоління тернопільського біатлону, 21-річною Анастасією Меркушиною. 

Під час спринтерського забігу на лижеролерах на 7,5 кілометра з двома вогневими рубежами обидві тернополянки чи не синхронно промахнулися по одному разу на стрільбі лежачи. Краще за них відстрілялася лише подруга по збірній Ірина Варвинець. Однак у швидкості поступилася голові Тернопільського обласного відділення Національного комітету України, коли врахувати ще й час, затрачений на подолання останньою штрафного кола, більше ніж на хвилину.

68115

Куди кращими є нині швидкісні дані молодшої на вісім років за Олену старшої доньки відомого біатлонного подружжя. Програвши капітанові національної жіночої команди лише 12,6 секунди, Анастасія заслужено піднялася на другу сходинку п’єдесталу. Молодша вже за неї на два з половиною роки Анна Кривонос із Сумщини, хоча і намагалася скласти гідну конкуренцію (тим більше, що стартувала відразу за Меркушиною), все ж запропонованого темпу не витримала і відстала на десять секунд.

Натомість у гонці переслідування випередити імениту землячку Меркушиній допомогла стабільніша стрільба. Три промахи Анастасії на чотирьох вогневих рубежах проти шістьох конкурентки змусили олімпійську чемпіонку розділити «золото» зі «сріблом» навпіл. Хоча Олена Підгрушна, яка на завершальному колі завжди демонструє чудеса швидкості, без бою, звісно, не здалася, програвши Анастасії лише двадцять секунд. А подрузі Меркушиної Юлії Журавок посунути Кривонос з третьої позиції допомогла не лише влучна стрільба (всього два промахи), а й значно стрімкіший учора, 27 вересня, біг за суперницю.

З інших тернопільських стріляючих лижників передусім варто відзначити ровесницю Анастасії Меркушиної Марію Кручову. Сьоме місце в спринті і шосте — в переслідуванні не можуть не свідчити про прагнення спортсменки вже найближчим часом кинути виклик найкращим співвітчизницям. Залишається хіба сподіватися, що з досвідом прийде і стабільність. Найкращий результат у спринті серед чоловіків показав Назарій Цебринський, який фінішував одинадцятим. Але гонку переслідування атлет не завершив. Тим часом п’ятнадцяту позицію в спринті Віталій Труш змінив на дванадцяту в гонці переслідування. Аналогічно Руслан Бригадир — дев’ятнадцяту на п’ятнадцяту, Андрій Підгрушний — 29-ту на 23-тю. Участю в спринті поки що обмежилася і Наталія Дячук, яка посіла шістнадцяте місце.

Завтра на біатлоністів чекають змішані естафети. А завершиться чемпіонат у п’ятницю, 30 вересня, гонками з масового старту.

На фото: Анастасія МЕРКУШИНА і Олена ПІДГРУШНА разом з президентом Федерації біатлону України Володимиром БРИНЗАКОМ і Анною КРИВОНОС після церемонії нагородження лауреатів спринту.

Фото Валентини ЦЕРБЕ-НЕСІНОЇ

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини