Вільне життя

На Тернопілля можуть занести збудник африканської чуми свиней?

387696998

В Тернопільській ОДА відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Присутні розглянули ситуацію поширення африканської чуми свиней (АЧС) в Україні.

За інформацією прес-служби ТОДА, учасники засідання також затвердили заходи щодо запобігання спалаху хвороби на території області й визначили співпрацю всіх зацікавлених служб у випадку підозри чи спалаху хвороби. Як повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак, засідання комісії було позаплановим, оскільки пов’язане з виявленими випадками АЧС в Рівненській та Волинській областях, що становить пряму загрозу занесення збудника на територію нашої області.

У той же час Державна надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла рішення вважати ситуацію щодо АЧС на території області загрозливою. Відтак на засіданні затвердили план спільних оперативних дій служб, які у випадку спалаху хвороби будуть задіяні у проведенні заходів з локалізації джерела збудника й ліквідації захворювання.

Для власників свиногосподарств порекомендували такий план заходів:

  • забезпечити закритий режим роботи;
  • обладнати перед входом у свинарники дезмати і регулярно заправляти їх дезрозчином;
  • не підтримувати міжгосподарських зв’язків з регіонами, у яких зафіксовані випадки АЧС;
  • не направляти на забійні підприємства свиней у регіони, де реєструвались спалахи АЧС;
  • закупівлю свиней з-за меж області проводити лише після підтвердження епізоотичного благополуччя господарств–постачальників та територій тощо.

Також Державна надзвичайна протиепізоотична комісія рекомендувала власникам господарств тварин попередньо обробляти інсектицидами або препаратами для відлякування комах (репелентами); при будь-яких симптомах пораження шкіри у тварин – негайно повідомляти спеціалістам державної служби ветмедицини; про наміри закупівлі худоби за кордоном заздалегідь ставити до відома територіальні органи Держпродспоживслужби України.

Олеся ЯКУШКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини