Вільне життя

Розрахунки готівкою: нюанси

3

Юридична особа придбала послуги у приватного підприємця за готівку, сума якої перевищує 10 000 гривень. Чи будуть застосовуватись до такої юрособи штрафні санкції за перевищення граничної суми розрахунків готівкою?


Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій, підприємства та підприємці мають право здійснювати розрахунки між собою протягом одного дня в межах 10 000 грн.

Відповідно до ст. 163 Кодексу України про адмінпорушення передбачено, що порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари, у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу–підприємця чи посадову особу юридичної особи від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо вищезазначене порушення було вчинене особою яка протягом року вже була притягнута до адмінвідповідальності за таке ж порушення, це тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи викладене вище, у разі перевищення граничної суми розрахунків готівкою у розмірі 10 000 грн, застосовується адмінвідповідальність до обох суб’єктів господарювання: платника готівки та до суб’єкта господарювання, який приймає готівку.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини