Вільне життя

Google видалив 1,76 млрд URL-адрес за порушення авторського права

За останні п’ять років Google видалив з пошукового індексу 1,76 млрд URL-адрес. Про це свідчать дані звіту про запити на видалення вмісту через порушення авторських прав.

Згідно з даними звіту, кількість запитів правовласників на видалення піратських посилань зростає з кожним роком. Станом на початок вересня 2016 року в Google подали більше 20,5 млн таких запитів.

googgle-url-delete

У Google спробули пояснити, яким чином компанія з’ясовує чи URL-адреса є дійсно піратською і чому вона має бути видалена. Для прикладу наводять конкретний запит, який надійшов в Google: «Фірма, що займається боротьбою з піратством, представляючи інтереси однієї студії звукозапису, подала скаргу про порушення авторських прав, у якій просила Google видалити десятки домашніх сторінок зі словом «coffee» в назві. Ці URL-адреси не мали відношення до вказаного твору, захищеного авторським правом. Ми не видалила ці URL-адреси з результатів пошуку».

Google бере дані із запитів, які власники авторських прав або їхні представники надсилають до компанії, а потім сортує їх у таблицях в порядку зменшення загальної кількості URL-адрес із запитом на видалення. Переглянути дані можна тут.

Нагадаємо, у 2015 році Google не задовольнив жоден із запитів українських правоохоронців на розкриття даних користувачів.

На графіку нижче показана кількість запитів на видалення вмісту через імовірне порушення авторських прав з початку липня 2012 року.

Анна БАЗИЛЕНКО

Джерело: Watcher

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини