Вільне життя

Аби владні миші не дрімали,

…Кіт від громади конче необхідний. І, згідно з чинним законодавством, отим «котом» із повноваженнями контролера діяльності структурних підрозділів виконавчої гілки влади покликані стати створені при них громадські ради. 

Чи здатні такі формування суттєво вплинути на прийняття рішень при визначенні, скажімо, бюджетів згаданих підрозділів, поставити за необхідності заслін у випадку спроб зловживань чиновниками? Для пересічного обивателя, чесно кажучи, висновок наразі зробити важко. Надто вже мало інформації про їхню діяльність. За винятком хіба нарікань окремих активістів на створені деінде з допомогою лояльних до представників чинної влади нікому не відомих громадських організацій «кишенькові» громадські ради.

Тому в автора цих рядків не могло не викликати інтересу оголошення про проведення сьогодні, 4 жовтня, установчих зборів ініціативної групи з формування громадської ради при управлінні фізичної культури та спорту облдержадміністрації. В шахово-шашковому клубі «Авангард» аудиторія зібралася не надто велика — не більше двох десятків осіб. Утім присутність одних лишень добре відомих у краї представників обласних федерацій, фізкультурно-спортивних товариств і клубів, здається, від самого початку стала гарантією того, що вибори дорадчого органу, здатного лишень на «одобрямс», апріорі неможливі.

Зрештою, так воно і сталося. Як громадські активісти, так і заступник начальника управління Віталій Тріль не перший день один одного знають, непорозумінь між ними не виникло навіть із принципових питань. Адже є рекомендований проект статутів таких формувань, де чорним по білому записано, для прикладу, про те, що керівник утримуваного за рахунок держави підрозділу (як це донедавна було при департаменті облдержадміністрації, що передав повноваження управлінню фізичної культури та спорту), не те, що не може очолювати громадську раду, навіть увійти до її складу немає права.

Після доволі конструктивної, але не надто тривалої дискусії (у кожного, хто зацікавлений у розвитку фізичної культури і спорту, за нинішнього стану справ у цій галузі є на що поскаржитися) ініціативна група з формування громадської ради, очолювана директором Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Володимиром Ванджурою, визнала повноваження тих, хто зголосився працювати в цьому дорадчому органі і подав необхідні документи. Головою громадської ради при управлінні фізичної культури та спорту облдержадміністрації одностайно обрали керівника обласної федерації футболу Володимира Мариновського, заступниками — голову обласного ФСТ «Колос» Георгія Гунтіка та керівника спортивно-оздоровчого клубу «Тернопіль» Сергія Колесника. На завершення ж установчих зборів новообрані члени громадської ради затвердили статут своєї організації.

На фото: Володимир МАРИНОВСЬКИЙ, якого сьогодні обрали головою громадської ради при управлінні фізичної культури та спорту облдержадміністрації, разом із колишнім гравцем тернопільської «Ниви» Ігорем БІСКУПОМ під час фінального матчу цьогорічного розіграшу Кубка області з футболу.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини