Вільне життя

Вони справжні молодці — лелеченята з Чорткова

Одними з фаворитів фінальних стартів, організованих Національним олімпійським комітетом України VI Всеукраїнських змагань школярів «Олімпійське лелеченя», стали юнаки і дівчата з Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича. Вдруге підряд виборовши на Тернопільщині право позмагатися із ровесниками з усієї країни, підопічні директора загальноосвітнього навчального закладу Наталії Великоборець і вчителя фізичного виховання Івана Плекана самовіддано боролися за перемогу в кожному з видів, ставши переможцями і срібними призерами двох стартових етапів вирішальних випробувань. 

Тож приїзд у гості до юних героїв проведених наприкінці вересня спортивних баталій першого заступника голови Тернопільського обласного відділення НОКу України Віталія Ігнатенка і міського голови Чорткова Володимира Шматька — зайва нагода ще раз згадати про звитяги дюжини школярів із Чорткова. Одними з найкращих в Україні, виявляється, можна стати навіть тоді, коли для занять фізичною культурою є лишень невеликий, хоча і затишний, спортивний зал розміром вісімнадцять на дев’ять метрів і такі ж обмежені в розмірах через розташування в центральній частині міста два заасфальтовані майданчики.

— Такі суб’єктивні труднощі, зрештою, ніколи не можуть стати на заваді тим, хто прагне до успіху, — переконана директор школи Наталія Великоборець. — Із 2012 року діти є палкими прихильниками «Олімпійського лелеченяти» і щоразу домагалися вагоміших результатів. Якщо з першої спроби не вдалося стати кращими на зональному етапі, з другої — на обласному, то вже третій рік підряд — уточню сказане вами — принципова суперечка з головними конкурентами з Тернопільської СЗОШ №3 із поглибленим вивченням іноземних мов завершилася на нашу користь.

Уперше перемігши на обласних змаганнях у 2014-му, позмагатися на всеукраїнських не мали змоги через відомі події в нашій державі. Зате торік, побувавши вже в розташованому під Києвом «Артеці», діти, попри юний вік, зрозуміли — не святі горшки ліплять. За підготовлене з моєю і хореографа Аліни Легкої допомогою привітання команди заслужено були удостоєні третього призу. Переконавшись заодно, що і в комплексній спортивній естафеті випередити конкурентів під силу тільки тим, хто поєднує злагоджені дії кожного з психологічною стійкістю всієї команди.

P1370810

— Саме тому нікого не довелося переконувати в потребі регулярних тренувань, — це вже вчитель фізичного виховання Іван Плекан. — Завдяки третій підряд перемозі на обласному етапі, який цього року вперше відбувся в оздоровчому комплексі «Лісовий» у Скоморохах Бучацького району, у власних силах, повірте, вже ніхто не сумнівався. А під час всеукраїнського фіналу капітан команди Вероніка Нагірна, її товариші по навчанню в третьому гімназійному класі Віктор Сов’як, Софія Мельничук, Максим Лось, Тетяна Богуш, Владислав Процків, Адріана Байрак, Ярослав Філінчук, а також Павло Пашковський, Любомир Коцюк, Анастасія Базишин, Юлія Попик із другого гімназійного класу і Вікторія Сметанюк, якій через мініатюрні дані суддівська колегія визначила роль головної уболівальниці, приємно здивували навіть нас з Наталією Ігорівною.

Окрім того, що їхню композицію арбітри одноголосно визнали найкращою під час представлення команд, за естафету, яка складалася із дванадцятьох етапів, теж заслуговують лише похвали. Бо за ручного хронометражу поступитися чемпіонам з Київщини — тільки уявіть собі — трьома десятими секунди означає ніщо інше, як ту ж саму перемогу. На мікроскопічне відставання цілком міг вплинути і людський фактор. А фотофінішу на дитячих змаганнях, звісно ж, не було.

Справжніми молодцями діти виявили себе і під час олімпійської вікторини. І не їхня біда, що під час цього конкурсу поступилися ровесникам із Дніпропетровщини за вихід до півфіналу. Обрана суддівською колегією форма брейн-рингу передусім реакцію учасників оцінювала, а не рівень знань. Тому третє призове місце в комплексному заліку всеукраїнського фіналу «Олімпійського лелеченяти», без сумніву, слугуватиме насамперед стимулом для сходження на нові вершини вже… молодших лелеченят із Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича. Бо ж більшість нинішніх героїв спортивних баталій не матимуть змоги взяти в них участь через вікові обмеження.

Не біда, зрештою. Юнаки-ветерани вперше постараються домогтися успіху в чемпіонаті України з баскетболу серед вихованців ДЮСШ, дівчата — в аналогічному турнірі з волейболу. Окремі з дітей захоплюються також спортивними танцями, настільним тенісом. А ось любителів футболу, як не дивно, не знайшлося. Щасти вам, юні олімпійці з Чорткова!

Фото автора  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини