Вільне життя

Відключення від тепломереж

Проживаю у власній квартирі, що розташована в багатоквартирному будинку з централізованим опаленням. Чи маю право облаштувати у своєму помешканні індивідуальне опалення?
ВОЛОДИМИР М.
м. Тернопіль.


Споживачі можуть відмовитися від отримання послуг із централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від таких мереж здійснюється з дозволу органу місцевого самоврядування, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки і т. п. Витрати, пов’язані з відключенням, відшкодовуються споживачами відповідно до калькуляції, складеної виконавцем. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Про це йдеться у пунктах 24-27 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, що затверджені постановою Кабміну від 21 липня 2005 р. №630.

Для реалізації права споживачів на відмову від отримання згаданих вище послуг орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює постійно діючу міжвідомчу комісію. До такої комісії подається письмова заява із зазначенням причини відключення. До заяви треба додати копію протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від зазначених мереж та ухвалення рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Таке рішення мають підтримати всі власники приміщень у житловому будинку.

Засідання міжвідомчої комісії відбувається за участю заявника. При позитивному рішенні заявнику вручають перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. У разі незгоди заявника з відмовою спір вирішується в судовому порядку.

Докладніше про це можна прочитати у пунктах 1.2, 2.1, 2.2 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженому наказом Мінбуду від 22 листопада 2005 р. №4.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини