Вільне життя

До рідного дому не забуваймо стежину

Стипендіат Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України майстер спорту з легкої атлетики Іван Панасюк — один з тих наших спортсменів, які активно пропагуютьсь ідеї олімпійського руху серед учнівської молоді. Та учорашня, 5 жовтня, поїздка на шкільний Олімпійський урок, без сумніву, запам’ятається переможцеві і призерові багатьох Всеукраїнських змагань з метання диску найбільше. 

Адже за три дні до власного 25-літнього ювілею разом із першим заступником голови обласного відділення майстром спорту з боротьби Віталієм Ігнатенком завітали до рідної Коханівської загальноосвітньої школи I—II ступенів на Збаражчині. І, як тільки ступили на шкільне подвір’я, навіть не повірив, що від часу, коли пролунав останній дзвінок, збігло вже десять років.

Ні, в курсі справ рідної дев’ятирічки, звісно, завжди був — мама Клавдія Олександрівна викладає дітям у рідному селі хімію і біологію. Але щоб на уроці побувати, то вперше з того часу, як, поступивши на навчання до Тернопільського ВПУ №4 імені М. Паращука, під керівництвом відомого тренерського подружжя Михайла і Тетяни Борейків спочатку продовжив удосконалювати майстерність у бігові, яким у районній ДЮСШ почав займатися завдяки Іванові Данилюку. А згодом, уже сам здобуваючи фах учителя фізкультури та тренера в Тернопільському національному педагогічному університеті імені В. Гнатюка, перекваліфікувався на метальника диска і досяг вагомих успіхів під опікою Володимира Кучеренка. Не тільки на всеукраїнській арені, до речі, а й на міжнародній. Під час комерційних стартів у Чехії виконав уже і норматив майстра спорту міжнародного класу, метнувши снаряд більше ніж на 63 метри. Та ранг змагань не дозволив тоді присвоїти атлетові вище спортивне звання. Довелося мрію на певний час відкласти.

…Увесь дружній шкільний колектив, в якому сімдесят учнів (небагато, але не надто, мабуть, і мало як на подібні з Коханівкою села), зібрався на зустріч з відомим земляком. І більше чверті з них, розділившись на дві команди по десять чоловік під назвами «Веселка» та «Сонечко» продемонстрували на Олімпійському уроці свою майстерність під час традиційних змагань «Олімпійське лелеченя», які за останні шість років, що їх проводить вітчизняний НОК, так полюбилися українській дітворі. І команди свої гарно представили, і азартно сперечалися між собою в різноманітних естафетах, запропонованих учителем фізкультури Тетяною Швець, і непогані знання з історії олімпійського руху під час вікторини продемонстрували.

На згадку про участь у змаганнях почесні гості подарували всім учасникам стартів пам’ятні призи з олімпійською символікою. І, без сумніву, не тільки учні, а й педагогічний колектив на чолі з директором школи Тетяною Білоус були приємно здивовані подарованими Тернопільським обласним відділенням Національного олімпійського комітету України навчальному закладові комплектом спортивної форми, м’ячами, іншим інвентарем для занять на уроках фізкультури.

На фото: щасливий Іван ПАНАСЮК відразу після встановлення в чеському Нове Мєсті особистого досягнення — 63 метри 39 сантиметрів; під час Олімпійського уроку в Коханівці Збаразького району.

Фото з архіву редакції

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини