Вільне життя

Запрацювала бібліотека-центр «Коронації слова»

Сучасні бібліотеки в Тернополі мають цікаве обличчя. Наприклад, книгозбірня №2 стала бібліотекою-музеєм «Літературне Тернопілля», №3 — бібліотекою Дитячої творчості, №4 — «Етно-центром» тощо. В рамках «Бібліофесту-VI» книгозбірня №4 для дітей, що на вул. Лепкого, 6, буде першою в Україні бібліотекою-центром «Коронації слова».

Нагадаю, що «Коронація слова» (проект Тетяни і Юрія Логушів) — Міжнародний літературний конкурс романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики і творів для дітей. Конкурс існує 16 років і запроваджує нову хвилю української літератури, яка є дзеркалом сьогодення.

Тернопільська «Коронація слова» покликана пропагувати творчість дипломантів та лауреатів цього конкурсу, акцентуючи увагу на здобутках наших земляків.

Ініціаторами створення «коронованого подіуму» для тернополян стали голова обласної організації Національної спілки письменників України, начальник управління культури і мистецтв міськради Олександр Смик і письменник Богдан Мельничук. За підтримки директора Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Світлани Козелко і всіх небайдужих до літературного процесу колектив книгозбірні №4 для дітей став до праці.

«Це тільки наріжний камінь, — запевняє завідувачка бібліотеки Ольга Коненко. — Нам буде чим дивувати й тішити тернопільського читача. Адже невдовзі тут відбуватимуться різноманітні заходи: мистецькі зустрічі, «дегустації» книжкових новинок, майстер-класи, на яких «короновані» письменники ділитимуться таємницями літературної майстерності тощо».

На відкриття бібліотеки-центру «Коронації слова» завітали переможці конкурсу Богдан Мельничук, Валентина Семеняк, Галина Шулим, Марія Гуменюк, Степанія Білик. До речі, за період існування цього конкурсу 22 літератори з Тернопільщини перемагали в різні роки й у різних номінаціях.

Оксана АНДРУЩИШИН,
студентка ІІІ курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини