Вільне життя

Земля моїх предків

Ще за Польщі мій дідусь збудував хату на хуторі поблизу с. Настасова. Наша сім’я там проживала до 1967 року. Потім батько купив будинок у самому Настасові, щоб нам, дітям, було ближче ходити до школи. Ми переїхали до Настасова. Десь у 1980 році хтось спалив на хуторі усі наші будівлі. Будь-якої компенсації ми не отримали.
Мого дідуся та батька вже нема. Я досягла пенсійного віку. Чи маю тепер право користуватися земельною ділянкою, де була колись розташована наша хата?
Н. П.
с. Настасів Тернопільського району.


Земля в Україні може перебувати у приватній, комунальній та державній власності. Особам (їх спадкоємцям), які мали у власності земельні ділянки до 15 травня 1992 року, вони не повертаються (стаття 78 Земельного кодексу України).

До першого січня 1992 року був чинним Земельний кодекс Української РСР, згідно з яким земля перебувала винятково у власності держави і могла надаватися громадянам лише в користування.

Відповідно до статті 36 Земельного кодексу Української РСР право громадян на користування наданою земельною ділянкою підлягало припиненню у випадках: добровільної відмови від користування земельною ділянкою; закінчення строку, на який було надано земельну ділянку; переїзду на інше постійне місце проживання всіх членів двору або сім’ї; припинення трудових відносин, у зв’язку з якими було надано службовий наділ; виникнення необхідності вилучення земельної ділянки для державних або громадських потреб та ін.

Крім того, право користування земельною ділянкою могло бути припинене в разі невикористання її протягом двох років підряд або використання її не за призначенням.

Спадкуванням є перехід прав та обов’язків, тобто спадщини, від померлого, який вважається спадкодавцем, до спадкоємців. До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (статті 1216, 1218 Цивільного кодексу).

Щоб успадкувати права ваших предків на згадану земельну ділянку, вам варто з’ясувати, чи надавалася вона їм в установленому порядку, а якщо так, то чи не були припинені їх права на цю ділянку.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини