Вільне життя

Кого стосується заборона?

Чи може головний бухгалтер приватного підприємства бути ще підприємцем? Відповідно до 42-ї статті Конституції України кожен має право на не заборонену законом підприємницьку діяльність.  

Утім законом обмежується підприємницька діяльність депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Конкретніше, стаття 120 Конституції України визначає, що члени Кабінету Міністрів України, керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку.

Декрет Кабінету Міністрів України «Про впорядкування діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств» за номером 24—92, прийнятий ще 31 грудня 1992 року, передбачає, що керівникам, заступникам керівників державних підприємств, установ і організацій, їх структурних підрозділів, а також посадовим особам державних органів, органів місцевого самоврядування заборонено безпосередньо займатись підприємницькою діяльністю.

А четвертий пункт Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом номер 43 Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28 червня 1993 року, гласить, що керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом. За винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності. Натомість діючим законодавством не передбачено обмежень щодо реєстрації фізичною особою — підприємцем посадової особи юридичної особи приватного права — голови правління, директора, генерального директора, головного бухгалтера.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини