Вільне життя

Кубковий тріумф харків’янок

Менше трьох годин тому на Тернопільському міському стадіоні визначився володар Кубка України з футболу серед жіночих команд. Харківський «Житлобуд-1», перемігши з рахунком 4:1 чернігівську «Легенду-ШВСМ», удев’яте став володарем почесного трофею. 

Уперше за часів незалежності України довіривши Тернополю провести матч кращих вітчизняних жіночих команд, у Федерації футболу України, звісно ж, не ризикували. Адже чудово знають, що у «файному місті» не тільки головна спортивна арена придатна для проведення зустрічей такого рівня, а й місцеві влада та федерація приділяють чимало уваги популяризації гри мільйонів серед прекрасної половини людства. І лауреатів обласних змагань регулярно визначають, і посприяти проведенню в себе навчально-тренувальних зборів вітчизняних збірних різних вікових груп чи всеукраїнських або ж міжнародних турнірів завжди раді.

А що немає нині в Тернополі команди, яка би виступала на всеукраїнській арені? Така вже вочевидь доля головно аграрного краю. Без наявності потужних промислових гігантів відшукати серед спонсорів прихильників футболу загалом і жіночого зокрема, самі бачите, практично неможливо. Єдина в області команда майстрів представляє комунальне підприємство міської ради. Тернопільська ж «Нива», повіривши не так давно «добродіям» з офшорними рахунками, змушена була припинити виступи та, зареєструвавши нову юридичну особу, розпочинати все заново з турнірів аматорів.

Зате один з учасників згаданого фінального матчу став для тернопільських прихильників футболу ледве не наполовину своїм. Адже в основному складі харківського «Житлобуду-1» на поле вийшли колишні гравці «Тернополянки» Натія Панцулая та Юлія Шевчук. А після перерви до них додалася ще й Анна Петрик.

Та, незважаючи на таке підсилення, ще восьмиразові володарки трофею до перерви обмежилися лише одним швидким голом. А всерйоз узялися за справу тільки після того, як невдовзі після відпочинку «Легенда-ШВСМ» відновила рівновагу. Отоді всі присутні на стадіоні і змогли переконатися, чого варті колишні футболістки «Тернополянки. На правому фланзі цементувала захисні редути Натія Панцулая. Та й під час розіграшу стандартних положень створювала неабияку небезпеку біля воріт суперниць. Натомість Юлія Шевчук на 75-й хвилині остаточно розвіяла сумніви стосовно перемоги номінальних за рапортом арбітра господарів — 4:1 на користь «Житлобуду-1».

Зайве, мабуть, казати, що відомий футбольний менеджер Ярослав Несторович, який свого часу суттєво доклався до створення нині вже, на жаль, неіснуючої «Тернополянки», виглядав щасливим. Ось лишень автор цих рядків не зауважив, хто з трьох колишніх підопічних вручив йому подарований перед тим організаторами букет квітів.

Разом з офіційними представниками Федерації футболу України учасників фінального матчу Кубка України з футболу серед жіночих команд нагородив і міський голова Тернополя Сергій Надал. Зайве підтвердження тому, що наше місто завжди чекає в гості чарівних футболісток.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

One comment on “Кубковий тріумф харків’янок”

  1. Максим

    Шевчук никогда не играла за Тернополянку.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини