Вільне життя

Не втомлюймося шукати таланти

Саме так, мабуть, має повне право сказати більшість тренерів ДЮСШ краю, які наприкінці минулого тижня привезли підопічних на чемпіонат області з легкої атлетики серед вихованців цих навчальних спортивних закладів. Із приблизно двох із половиною сотень учасників, які на бігових доріжках і в секторах Тернопільського міського стадіону захищали честь своїх збірних у трьох юнацьких вікових групах, уважне око фахівця не могло не примітити найобдарованіших.  

 

Сказане передусім стосується 14—15 річних атлетів та ще молодших за них юнаків і дівчат. Прагнення покращувати особисті досягнення в середній групі продемонстрували бігуни Максим Куп’як (800 метрів) із Тернопільської районної ДЮСШ, Вадим Трач (400 метрів) із ОДЮСШ «Колос», Олександра Усенко (1500 метрів) із Шумська, штовхальники ядра Вікторія Мітюрьова та Іван Павлик з обласної ДЮСШ. Та якщо про успіхи підопічних Ігоря Чайки, Олега Данилюка з Наталією Гавронською, Галини Шмуляєвої на обласних змаганнях багато хто вже чув, то для тринадцятирічних чи навіть молодших ці старти стали своєрідним виходом у світ.

 

І найкраще серед переможців, на думку відповідального секретаря обласної федерації легкої атлетики Леоніда Дахновського, зарекомендували себе чемпіонки в секторі для стрибків у висоту Юлія Король із Чортківської ДЮСШ із Дариною Міхєєвою з ОДЮСШ «Колос», яким підкорилися 147 сантиметрів, чемпіонка в штовханні ядра і метанні списа Дарина Мостова з ОДЮСШ, бережанська бігунка Ліана Мострянська, яка виграла забіг на одне коло, а на дистанції 800 метрів показала другий результат. Не менше підстав для радості, ніж у Валерія Большакова, Євгена Кармелюка, вже згаданої Галини Шмуляєвої чи Володимира Дуди, було і в старійшини тренерського цеху з Лановеччини Івана Стецюка. Його теж можна зрозуміти. Попри те, що за районом уже з добрий десяток років закріпилася слава відстаючого в розвитку фізичної культури та спорту, в місцевій ДЮСШ намагаються не оминути увагою жодну обдаровану дитину. Цього разу, скажімо, в середній віковій групі стометрівку найшвидше серед ровесниць пробігла Тетяна Барва з Борщівки, на яку вже звернули увагу колеги з обласної ДЮСШ, ще кілька юних бігунів пробилися до числа призерів.

 

А прикладом для всіх згаданих юних прихильників «королеви», без сумніву, можуть бути кращі атлети зі старшої вікової групи. Передусім, звісно ж, спринтер Василь Макух, з яким у Великодедеркальській ДЮСШ розпочинав займатися Василь Гудзь, а нині естафету перейняв Богдан Дуда з ДЮСШ обласної. Окрім того, що у вирішальному забігу на 100 метрів установив особисте досягнення за ручним секундоміром (10,7 с), в естафеті 4 по 100 метрів вивів квартет земляків у чемпіони буквально з безнадійного становища. Що там казати, коли набрані неодноразовим призером всеукраїнських стартів 740 залікових балів удвічі перевищили суму кращого з інших учасників.

 

За умови належного ставлення до навчально-тренувального процесу заявити про себе на всеукраїнських змаганнях мають шанс іще кілька представників старшої вікової групи — Андрій Мархевка (400 метрів, тренери — Олег Данилюк, Наталя Гавронська), Назар Савків (спортивна ходьба, тренер — Віра Зозуля), Руслана Муравська (висота), Владислав Кравчук (800 метрів). Перші двоє захищали честь ОДЮСШ «Колос», а Руслана разом із наставником, заслуженим тренером України Михайлом Васіруком із цього навчального спортивного закладу, якому після припинення фінансування загрожує закриття, вже перебралися до обласної ДЮСШ, де також займається і Владислав Кравчук.

 

У загальному заліку суперечка наймолодших завершилася успіхом збірної Бережанської ДЮСШ. У двох інших не було рівних команді Тернопільської обласної ДЮСШ. У середній віковій групі на другу позицію піднялися легкоатлети Тернопільської районної ДЮСШ, у наймолодшій і старшій — ОДЮСШ «Колос». А відзнаками за третє місце в комплексному заліку нагороджені наймолодші атлети з Бучацької, спортсмени середньої вікової групи з Коропецької і старшої — з Великодедеркальської дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

 

На фото: вгорі — за мить Василь МАКУХ наздожене і випередить усіх конкурентів на вирішальному етапі естафети 4 по 100 метрів; під час змагань і нагородження лауреатів юнацького чемпіонату області.

Фото Василя БУРМИ та автора  

 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини