Вільне життя

Не глевкий, але й не випечений

У пору урочистого відзначення п’ятдесятилітнього ювілею Тернопільського національного економічного університету потурбуватися про святковий настрій, без сумніву, мали б і волейболістки «Галичанки», які наприкінці минулого тижня провели стартові поєдинки нового чемпіонату України серед жіночих команд суперліги. Чи вдалося це підопічним знову ж таки нового головного тренера Віктора Туркули? 

— Серединка на половинку, — скажуть палкі прихильники команди.

І, звісно ж, матимуть слушність. Коли перемога за чотири сети в дебютній домашній зустрічі з луцькою «Волинню» була сприйнята ними як своєрідна обов’язкова програма у фігурному катанні, то програна в суботу «п’ятихатка» зайвий раз нагадала, що втрата двох незаперечних лідерів останніх сезонів Катерини Дудник і Діани Карпець не могла не позначитися. Ні повернутій з оренди у вінницькому «Медуніверситеті» 21-річній Оксані Яковчук, ні тим більше 17-річній Олександрі Міленко відразу повноцінно замінити згаданий дует волейболісток, без сумніву, не під силу. Навіть попри досить стабільну гру Оксани на прийомі, проблем з доведенням м’яча до диспетчера команди, здається, не поменшало. Натомість куди вразливішим став блок, не такими кинджальними атаки при дограванні комбінацій.

Зрештою, суцільної критики дівчата, мабуть, теж не заслуговують. Поступившись в ендшпілі першої партії дебютної зустрічі (22:25), господарки майданчика в трьох інших уже не дали вболівальникам підстав для хвилювань — 25:23, 25:10, 25:21. У такому ж дусі Олена Туркула з молодшими подругами розпочали і повторний двобій — 25:15, 25:17. А що трапилося далі? То вже запитання до наставника. Глядачі, скажімо, ледве не благали замінити невпевнену при завершенні атак Анну Єфременко на тезку Анну Реву. Однак тільки тренерові, без сумніву, відомий нинішній функціональний стан обох. Як і готовність тієї чи іншої допомогти команді вийти з честю зі скрутного становища. Неписаного волейбольного правила про те, що хто виграє четверту партію, той перемагає і в матчі, волейболістки «Галичанки» не зуміли переписати — 23:25, 19:25, 14:16. Не знайшлося, на жаль, лідера, здатного реалізувати матч-бол за рахунку 14:13 на свою користь.

Оскільки ж маємо справу з жіночим волейболом, не забудьмо також згадати, що сезон волейболістки «Галичанки» розпочали в новій формі. Оптимізму не може не додати і та обставина, що новим діловим партнером клубу, чия команда відтепер має назву «Галичанка-ТНЕУ-Гадз», став відомий у краї підприємець, голова спостережної ради товариства «Бучачагрохлібпром», Герой України Петро Гадз. Реклама товариства, до речі, теж з’явилася на формі команди.

Інші результати першого туру: «Орбіта» (Запоріжжя) — «Регіна» (Рівне) — 3:0, 0:3, «Сєвєродончанка» (Сіверський Донець) — «Медуніверситет» (Вінниця) — 1:3, 1:3, «Хімік» (Южне) — «Педуніверситет» (Чернігів) — 3:0, 3:0.

У другому турі, матчі якого заплановані на найближчі п’ятницю-суботу, 28—29 жовтня, наші землячки мали би в гостях помірятися силами з волейболістками «Медуніверситету». Але на прохання вінничанок, у яких не готовий ігровий зал, зустрічі відбудуться в спортивному комплексі Тернопільського національного економічного університету на Майдані Перемоги, 3.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини