Вільне життя

Плата за газ

Я учасник війни, інвалід, ветеран праці. Проживаю у власній квартирі. В установленому порядку плачу за спожитий газ згідно з показами лічильника. У квітні 2016 р. з мене стали вимагати плату за більший об’єм газу, ніж я спожила. Це повторилося в наступні місяці. З цього приводу я зверталася до керівника «Тернопільміськгазу», подавала йому письмову заяву, однак відповіді не діждалася.
Як захистити свої права?
Я. І. ТИМА.
м. Тернопіль.

Відповідь на ваше запитання можна знайти у правилах надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабміну від 9 грудня 1999 р. №2246, що були чинними на час спірних правовідносин (далі — правила).

Розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання є календарний місяць. Плата за надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено інший строк. Зняття показань лічильників газу проводиться споживачем щомісяця станом на перше число місяця, що настає за розрахунковим та зазначаються споживачем у платіжних документах. Газопостачальне та газорозподільне підприємства мають право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжних документів (пункт 17 правил).

Споживач має право на проведення звірки фактично використаних обсягів природного газу з підписанням відповідного акта (пункт 28 правил).

Газопостачальне підприємство зобов’язане розглядати в установленому порядку претензії споживача щодо нарахувань за надані послуги з газопостачання і за наявності відповідних підстав задовольняти його вимоги (пункт 32 правил).

У разі коли між споживачем і газопостачальним (газорозподільним) підприємством не досягнуто згоди про надання послуг з газопостачання, розміру їх оплати, відшкодування збитків, спірні питання вирішуються в судовому порядку (пункт 39 правил). Крім того, можна поскаржитися в Інспекцію з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області, що розташована за адресою: 46001, м. Тернопіль, бульв. Шевченка, 11.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини