Вільне життя

Радник Авакова завітав до Тернополя

Зустріч із радником міністра внутрішніх справ та головою Громадської ради при МВС Володимиром Мартиненком відбулася одинадцятого жовтня у приміщенні головного управління поліції в Тернопільській області. Основною причиною візиту стало обговорення проблемних питань та налагодження співпраці між керівниками тернопільських підрозділів Національної поліції України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної міграційної служби, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, сервісного центру МВС, Громадською радою при МВС та громадськістю Тернопілля.

— Тернопільщина — одинадцята область, де ми проводимо подібні зустрічі, — зауважує Володимир Мартиненко. — Ми намагаємося знайти відповіді на запитання, які є у громадськості стосовно тих чи інших справ, що проводять МВС. За результатами цих зустрічей у всіх областях ми створимо робочі групи зі співпраці та взаємодії з органами, що координуються міністром внутрішніх справ. До цієї групи можуть ввійти всі охочі, хто матиме знання і можливість допомогти Міністерству внутрішніх справ.

За словами Володимира Мартиненка, сьогодні нормативно-правові документи в Україні не передбачають створення громадських рад в обласних управліннях. Але оскільки сьогодні є дуже багато активної громадськості, їх хочуть залучити до роботи. Ця робоча група входитиме до структури Громадської ради при МВС. В областях вона буде співпрацювати з усіма управліннями, вказуватиме на недоліки та пропонуватиме той чи інший вихід із ситуації.

Окрім цього, радник міністра внутрішніх справ розповів і про хід переатестації поліції в Україні. За її результатами звільнено від 6 до 30 відсотків правоохоронців. Загалом по Україні близько п’яти тисяч осіб покинули лави поліції. Дехто з них звільнився ще до переатестації, відмовившись її проходити. Володимир Мартиненко стверджує, що сьогодні склалася непроста ситуація із недоукомплектуванням правоохоронних органів:

— На сьогодні правоохоронна система потребує свіжого вливання, свіжих кадрів. Оскільки значну частину правоохоронців ми «заатестували», а виконувати їхні обов’язки тепер нікому. До того ж всі правоохоронці чекають ухвалення бюджету на 2017 рік, адже якщо їм не підвищать рівень оплати, то в нас буде ще більший відтік.

Начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол каже, що правоохоронна система Тернопільщини потребує близько п’ятсот чоловік, із них тридцять сім — на посаду слідчих.

— Минулого місяця ми оголосили конкурс слідчих, внаслідок чого отримали близько 280 заявок. Це при тому, що обіцяємо 10000 гривень заробітної плати. Нині ми перебуваємо на етапі відбору. Потім розпочнеться п’ять місяців підготовки. А до роботи вони приступлять десь у травні-червні. В реформі є багато позитиву, але й є і негатив: вона відбувається дуже швидко, а заміни кадрів немає. Сподіваюся, що незабаром ми зможемо зробити конкурс на всі посади і затвердити постійний штат.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини