Вільне життя

Торік успішно дебютували, а нині вже серед фаворитів

У розташованому в Пущі-Водиці під Києвом міжнародному дитячому центрі «Артек» визначилися лауреати фінальних стартів організованих Національним олімпійським комітетом України традиційних дитячих змагань «Олімпійське лелеченя». Школярі Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича, які торік успішно дебютували, виборовши третє місце під час представлення команд, цього разу вже увійшли до числа фаворитів. 

А й справді, як інакше сказати про переможців двох підряд обласних етапів на Тернопільщині, які під час всеукраїнського фіналу відразу, так би мовити, взяли з місця в кар’єр. Хоча на успіху в дебютному виступі не зациклювалися, переконаний один із наставників наших земляків, учитель фізичного виховання Іван Плекан, удалося впоратися із хвилюванням і виступити так, що суддівська колегія саме їм присудила перемогу.

lele4enya

Натомість під час найважливішого випробування, комплексної спортивної естафети, до якої старанно готувалися не день і не два, зуміли переконливо довести, що не на словах, а на ділі докладають максимум зусиль, аби стати справжніми фізкультурниками. В нагороду — заслужений титул віце-чемпіонів із незначним відставанням від переможців з Київщини. А в загальному заліку команда Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича, яка успішно продемонструвала ще й свої знання історії розвитку олімпійського руху, потрапивши до десятки кращих, разом із школярами Закарпаття розділила третє місце, поступившись лише ровесникам із Черкаської і Рівненської областей.

Як на думку автора цих рядків, не надто справедливо. Організаторам, мабуть, варто подумати про те, що навіть під час комплексних випробувань, де юні прихильники олімпійського руху повинні продемонструвати не тільки силу, швидкість і спритність, а й власні творчість та ерудицію, хоча би спортивна складова мала стати пріоритетною. Інакше зрівнялівка в оцінюванні виступів у чотирьох видах програми (окрім згаданих, ще артбол) неминуче викличе непорозуміння. Хіба заслужено стали чемпіонами черкащани, які тільки в представленні команд зуміли стати другими, не потрапивши до числа призерів у трьох інших конкурсах?

Фото із сайту НОКу України 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини