Вільне життя

То хто ж вона, самозайнята особа?

У відділі реєстрації та обліку платників податків Тернопільської ОДПІ на таке запитання готові дати конкретну відповідь. Це — платник податку, який є фізичною особою — підприємцем, або ж провадить незалежну професійну діяльність за умови, що сам не є працівником у межах таких підприємницької чи незалежної професійної діяльностей. 

Варто, без сумніву, також нагадати, що під незалежною професійною діяльністю розуміють участь фізичної особи в науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності. Так само до неї відносять і діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, осіб, зайнятих релігійною (місіонерською) чи іншою подібною діяльністю. За умови, що така особа не є працівником або фізичною особою — підприємцем та використовує найману працю не більше як чотирьох фізичних осіб.

На перше жовтня цього року на обліку в Тернопільській ОДПІ перебували 21 090 фізичних осіб — підприємців, п’ята частина з яких зареєстрована в Тернопільському районі, інші — в обласному центрі. Натомість незалежною професійною діяльністю займаються 305 осіб. Свої послуги всім бажаючим пропонують 251 адвокат, 46 нотаріусів та вісім арбітражних керуючих.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини