Вільне життя

Читали?

САВЧЕНКО ХОЧУТЬ БАЧИТИ В АРМІЇ, А «СВОБОДУ» — У ВЕРХОВНІЙ РАДІ. Як показали результати серпневого дослідження соціологічної групи «Рейтинг», на парламентських виборах, якби вони відбулися найближчим часом, до Верховної Ради потрапили б «Батьківщина», «Опоблок», «Самопоміч», «Солідарність», Радикальна партія і «Свобода». Окремий розділ опитування присвячувався Надії Савченко. На запитання, як змінилося ставлення до нардепа-льотчиці після її звільнення з російської в’язниці, ледь не кожен третій відповів, що «погіршилося». 34% опитаних вважають, що Савченко була б кориснішою для України, якби вона повернулася на військову службу. Лише кожен шостий хотів би бачити її народним депутатом. А ось участь Савченко у президентській гонці підтримують тільки чотири відсотки опитаних.


l l l

ХТО ПРАВИТЬ УКРАЇНОЮ? «У саботажі електронного декларування — вся суть української політики за 25 років. Реформи робляться лиш для «галочки» перед «західним начальством». Найбільший страх реформатора — що реформа запрацює. Її слід провести так, аби нічого не змінити, але щоб якомога більше народу повірила, що ти хотів змін. Для цього треба все максимально за-плутати. Реформу оголошує Президент, а зупиняє клерк. Із чого випливає, що правлять Україною — клерки». То думки політолога Петра Олещука.

l l l

ГЛУХИЙ КУТ. Серед 400 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних 80 відсотків — люди з вищою освітою. Вони змушені блукати світом, мити в ресторанах посуд, вигулювати собак, доглядати немічних. 7,5 мільйона працездатного населення обслуговує Західну Європу. Думають про роботу за кордоном ще 52 відсотки українців працездатного віку. Водночас в Україні закривають малі й середні підприємства. За два роки втратили 2,5 мільйона робочих місць. Сьогодні під загрозою ще майже стільки ж і 75 тисяч аграрних підприємств. Таку інформацію подає журнал «Країна».

l l l

ЯК У ШОВКАХ… За оцінками експертів, державний і гарантований державою борг України наприкінці 2016-го зросте до 68 мільярдів доларів, або 80 відсотків валового продукту. Як і чим віддавати будемо?

l l l

ЗА РОЗРАХУНКАМИ УРЯДУ, до зими близько дев’яти мільйонів українських родин (із 15 мільйонів загалом) оформлять субсидії на житлово-комунальні послуги. Прем’єр В. Гройсман запевняє: система ефективна й досконала, зростання тарифів буде повністю покрите, тож люди платитимуть навіть менше, ніж торік. Утім, чи можна вважати мірилом успіху те, що понад половина українців сидітиме на субсидній «голці»?

l l l

ГРОШІ ЗАМІСТЬ ПІЛЬГ. Уряд має намір до кінця року подати на розгляд Верховної Ради законопроект про монетизацію соціальних пільг після їх систематизації. Кожен пільговик отримає гроші й зможе їх витрачати на власний розсуд. Першим кроком має стати монетизація пільг на проїзд. Водночас Кабмін відмовився монетизувати зекономлені субсидії на сплату житлово-комунальних послуг.

l l l

ЯК ЙОГО ВИМОВИТИ. У Тернополі мешкає чоловік із незвичним іменем — Бронівогнеслав-Едуардоігорослав Шевченшкільєнко-Мартинфільєнко Миколайович. Він закінчив Тернопільський технічний і педагогічний університети, має дві вищі освіти за спеціальностями географія-туризм та радіотехніка. Знає три іноземні мови, але шукає роботу вантажника-комплектувальника. Про це свідчить його резюме на одному з популярних сайтів пошуку роботи.

l l l

НАМ БИ ТАК! Італійський уряд вирішив впровадити «культурний бонус»: з нагоди повноліття кожен італієць отримає 500 євро, які зможе витратити на книжки, походи в музеї чи в кіно, на концерти, в театри або ж на поїздки у національні парки. Ініціатива стартувала 15 вересня і триватиме до кінця року. Такий приємний подарунок на вісімнадцятий день народження отримають 575 тисяч італійців. І хоча акція коштуватиме уряду 290 мільйонів євро, там вважають, що ці гроші будуть витрачені недаремно. Наступного року уряд планує подібний бонус впровадити для вчителів, що стимулюватиме їх розвивати свої професійні здібності.

l l l

ХОДІТЬ ДО ЦЕРКВИ — ДОВШЕ ЖИТИМЕТЕ. Вчені з медичного коледжу Альберта Ейнштейна (США) стверджують: щотижневе відвідування церкви знижує ризик смерті. Фахівці провели дослідження, в якому вивчали стан здоров’я і спосіб життя понад 92 тисяч осіб, які належать до різних релігійних конфесій. Згідно з результатами експерименту, ті, хто відвідував церкву досить часто, скоротили ризик смерті на 20 відсотків, але цей факт зовсім не впливав на показники захворюваності. Фахівці вважають, що відвідування церкви сприяє психоемоційному спокою і здатне поліпшувати якість життя.

За інформаціями видань «Високий Замок», «Країна», «Сільські вісті», «Українське слово», RISU.
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини