Вільне життя

Читали?

МИ МАЛО ГОВОРИМО ПРО МАЙБУТНЄ. А треба говорити про те, «якими хочемо бути, які в нас ідеали, яку країну хочемо збудувати. Народ не може жити тільки минулим чи теперішнім. Людям треба дати бачення перспективи. На чому так довго трималися більшовики? Вони давали людям мрію. Були фантазерами, обіцяли міфічний комунізм… Ми не повинні йти більшовицьким шляхом. Не треба обманювати і торгувати ілюзіями. Маємо бути реалістами, але при цьому заглядати в майбутнє». Так вважає дипломат і письменник Юрій Щербак.


l l l

СУПЕРЕЧКИ ЗІ СТУДЕНТАМИ. «Петре Олексійовичу, а коли ви своїх дітей в АТО відправите?» — запитав Президента студент. Той відповів, що вони вже повернулися звідти, а молодший ще не досяг призовного віку. «А коли війна закінчиться?» — не вгавав студент. «Для того, щоб розв’язати проблему, треба бажання двох сторін — нашої спільно зі світовою коаліцією та агресора». «Тоді виходить, що ми заручники», — заявив студент. «А ви пропонуєте здатися росіянам?» — риторично відповів Президент.

l l l

А ХТО ЛІКУВАТИМЕ УКРАЇНЦІВ? У пошуках крашого життя наші медики масово виїжджають за кордон. Так, за інформацією Українського лікарського товариства, торік з України емігрувало сім тисяч лікарів. І це приблизна цифра. Скільки українських медсестер працевлаштувалися за кордоном, взагалі невідомо. Більшість наших медиків виїжджають до Польщі. Це — близько, мову нескладно вивчити, робочих місць не бракує (польські лікарі та медсестри, після того як їхню країну прийняли у ЄС, «розбіглися» по більш заможних європейських країнах). Середня заробітна плата працівника медичної галузі в Україні — три тисячі гривень (19% отримують від 1,5 до двох тисяч, а чотири відсотки — менше 1400 гривень). У Польщі сімейний лікар отримує в середньому 1,8 тисячі євро (54 тисячі гривень). Наші фахівці настільки затребувані, що поляки навіть беруться навчати їх за свій кошт!

l l l

НЕГУСТО… Лише один депутат Верховної Ради вже подав електронну декларацію. Першим і наразі останнім став «фронтовик» Михайло Гаврилюк (більш відомий як козак Гаврилюк). Про свої доходи і статки в електронній формі відзвітували лише двоє членів Нацагентства з питань запобігання корупції, десять із 300 детективів Антикорупційного бюро і жодного урядовця. Про це повідомив заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

l l l

ОСІННІЙ ПРИЗОВ на строкову службу стартував в Україні четвертого жовтня. До війська покличуть 13 тисяч 908 осіб. 7908 призовників поповнять Збройні сили України, п’ять тисяч — лави Національної гвардії, одна тисяча — Державну прикордонну службу. Найбільша кількість призовників очікується із Дніпропетровської (1500) та Харківської (970) областей, найменша — з Луганської (170) та Донецької (230). У Києві на строкову службу підуть 570 осіб. Обіцяють, що жоден строковик не нестиме служби в зоні АТО.

l l l

ТОЛЕРАНТНІСТЬ МАЄ БУТИ ВЗАЄМНОЮ. На жаль, зазначає публіцист Ігор Лосєв, деякі жалобні заходи в Києві до 75-річчя розстрілів у Бабиному Яру не уникли відчутного антиукраїнського присмаку. «Боюся, що стараннями деяких зарубіжних гостей українсько-єврейському взаєморозумінню в Україні завдано великої шкоди. Від українців часто вимагають політкоректності й толерантності, але щодо них ці чудові якості проявляють украй рідко… Нашій владі треба нарешті навчитися захищати гідність українського народу. А то нам плюють в обличчя, а влада розтирає плювки, замість того, щоб дати гідну відповідь», — переконаний Ігор Лосєв.

l l l

ГЛИБИНА ПАДІННЯ. З 1990-х років економіка України впала на 85 відсотків. Аграрна галузь — на 15. Нам би скористатися і розвивати свою перевагу в цій галузі. Але ні — уряд обкладає аграріїв податками і душить виробництво. Україна 1990-го за валовим виробництвом поступалася в Європі хіба об’єднаній Німеччині. Ми досі не досягли того рівня виробництва, а в перспективних галузях — таких як аерокосмічна, військово-промислова — постійні проблеми. Ми стаємо сировинним придатком і нацією-наймитом, зазначає журнал «Країна».

l l l

ОВДОВІВ ГОЛОС МАЙДАНУ… Минулої п’ятниці померла дружина міністра культури України Євгена Нищука Оксана Батько-Нищук. Про це чиновник повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці: «Сьогодні уві сні не стало матері мого сина, дуже талановитої актриси, моєї дружини, рідної душі Оксани Батько-Нищук… Дуже щирої і відкритої людини, яка так сильно любила людей. Це шок… Це божевільна втрата…»

За інформаціями видань «Високий Замок», «Країна», «Українська правда», «Україна молода», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини