Вільне життя

Читали?

ЧИ МАЄМО В СВІТІ СПРАВЖНІХ ДРУЗІВ? На думку відомого політика, письменника і дипломата Юрія Щербака, «друзів ніхто з країн не має. Друзі завжди ситуативні. Ви ж знаєте вислів Черчілля, який казав, що (в Британії) немає друзів і ворогів, є лише інтереси. Оці сентиментальні міфи і стереотипи про друзів, про братів треба забути, українці повинні розуміти, що є в нас прагматичні національні інтереси, які сьогодні диктують нам дружбу з Польщею, із західним світом, з НАТО. Але це не значить, що так буде вічно. Ми не знаємо, що, наприклад, станеться з польською політикою, якщо, не дай Боже, там зміниться зовнішньополітичний напрям».


l l l

УКРАЇНА — В ЗАРУЧНИЦЯХ. На думку відомого економіста Володимира Ланового, Нацбанк штучно знецінює гривню, він чомусь боїться її посилення. Якби вдалося досягти співвідношення один долар дорівнює 15 гривням, вважає Лановий, українці жили б у два-три рази краще. Але, можливо, це вдарило б по інтересах «вузького кола обмежених людей»? Біда в тому, що держава у нас працює не на мільйони українців, а на кілька десятків привілейованих сімей, заручницею яких уже багато років є Україна…

l l l

ПЕДАГОГАМ ПООБІЦЯЛИ… Президент Петро Порошенко заявив, що економіка подолала пік кризи, відтак з’явилися фінансові можливості для підвищення заробітної плати вчителям майже на третину вже наступного року. Сьогодні зарплата вчителя без категорії становить 3239 гривень, а має зрости до 4541 гривні. Педагоги вищої категорії з усіма надбавками отримуватимуть 6400 гривень (нині — 4483 гривні). Залишилося тільки закласти ці гроші у держбюджет-2017.

l l l

МОНОПОЛІЯ НА БАБИН ЯР. Десидент і політв’язень, український психіатр Семен Глузман розповів, чому не бере участі в офіційних заходах 29 вересня — в День пам’яті трагедії в Бабиному Яру. І це попри те, що його дід загинув там. «Я прекрасно розумію, — каже він, — що це гра, це все нещиро. Це неприємний офіціоз, який так само відбувається, коли ці невіруючі люди ходять у храм і хрестяться. Є ще один важливий аспект у всьому цьому… — намагання зробити це монополією одного народу. А насправді там же загинули не лише євреї. Німці ж розстріляли і циган, і психічно хворих із лікарні імені Павлова. Душили в душогубках, а потім скидали тіла тих нещасних. Там були й українські націоналісти… Тому сьогодні це не може бути монополією одного народу і однієї групи населення. Навіть якби там був один таджик або туркмен — це вже не монополія. Це неправильно, нечесно».

l l l

І ЗНОВУ — ШУСТЕР. У студії цього скандального телеведучого вкотре принизили Україну, коли говорили про голокост і Бабин Яр. Коли Дмитро Гордон для балансу й справедливості зазначив, що не лише деякі українці брали участь у антиєврейських акціях, а й деякі євреї — у кривавій діяльності НК, ГПУ, НКВС, і про це, на думку Гордона, теж треба говорити, в Шустера з’явилася гримаса невдоволення. Програма до 75-річчя Бабиного Яру створювала враження судилища над українцями. Жодною справедливістю там і не пахло. Нас намагаються зробити в усьому винними і вічно покаяними. А відомий єврейський діяч України Йосиф Зісельс заявив, що в студії Шустера відбувається «зіштовхування народів лобами». Інші гості звинувачували ведучого в розпалюванні національної ворожнечі.

l l l

ЗА ДЕРЖАВНИЙ КОШТ. Оголошено результат дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів, що отримають державне фінансування. Відбір відзначався високою кількістю заявок — аж 172. У результаті конкурсу за державний кошт екранізують, зокрема, роман Василя Шкляра «Чорний ворон», зніматимуть художній фільм «Роман з Крутами» і неігрове кіно «Михайло Грушевський: вірю в Україну» та «Крути. Історія перемоги».

l l l

ПУТІН ЙОМУ БЛИЖЧИЙ. Отець Тихон (в миру — Євген Невидимов) зі скиту Іонинського монастиря УПЦ Московського патріархату в Нещерові Київської області привітав президента Росії Володимира Путіна з днем народження. Про це у «Фейсбуці» повідомив керуючий Чернігівською єпархією УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря). За цей вчинок церковне керівництво заборонило о. Тихона в служінні.

l l l

УКРАВ — І ЗНИК. 272 тисячі гривень та 17 найменувань ювелірних виробів другого жовтня викрала невідома особа з будинку священика на Чортківщині. Потерпілий розповів, що злодій зняв дерев’яне вікно і проник у помешкання. Священик у той час перебував у церкві. Поліціянти розшукують зловмисника і просять відгукнутися свідків злочину. А люди дивуються: звідки такі статки у пересічного сільського священно–служителя.

За інформаціями видань «Високий Замок», «День», «Сільські вісті», «Україна молода», RISU.
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини