Вільне життя

Читали?

БЕЗУМСТВО. На думку президента Міжнародної фундації лідерства (Вашингтон, США) професора Володимира Іваненка, фінансовий стан України «залишає бажати кращого з однієї-єдиної причини — корупції, внаслідок якої бюджет недоодержує доходів з податків, а в офшори виводяться кошти, які мали б реінвестуватися вдома. Приватизовувати землю за цих умов — безумство. Земля може стати предметом купівлі-продажу за умови низького рівня корупції і тривалої стабільності (цивілізованості) ринку в цілому. Якщо цього не розуміють фахівці МВФ, це може означати, що вони перебувають у корупційних зв’язках із особами, які зацікавлені саме в такому вирішенні питань на їхню користь».

l l l

ХТО І СКІЛЬКИ. За інформацією Державної служби статистики України, в січні-липні цього року розмір середньомісячної зарплати в країні становив 4916 гривень. Найвищу зарплату отримують працівники авіаційно-транспортних, фінансових, страхових і фармацевтичних установ, у сфері інформації, телекомунікації, добування кам’яного та бурого вугілля. Найменше ж платять на підприємствах поштової і кур’єрської діяльності, охорони здоров’я (!), текстильного виробництва, у музеях, архівах, бібліотеках та інших закладах культури. Найвища середня зарплата у Києві (8101 гривня), Донецькій (5779) та Київській (4989) областях. Найнижчий рівень зарплати у Кіровоградській, Чернівецькій і Тернопільській областях.

l l l

КОМУ СМАКУЄ НАШ ШОКОЛАД? На 88,5 мільйона доларів Україна експортувала шоколаду за дев’ять місяців поточного року, повідомили в Державній фіскальній службі. Найбільшими імпортерами українського шоколаду стали Казахстан, Грузія та Білорусь.

l l l

ПРОДАЄТЬСЯ ЧИ РОЗШИРЯЄТЬСЯ? Продаж російських активів корпорації Roshen, що належить Петрові Порошенку, поставлено на паузу. Про це повідомив керуючий директор інвестиційної групи ІСU Макар Пасенюк. Процес продажу, за його словами, значно ускладнений через арешт, накладений на активи компанії. А тим часом журналісти сайту «Страна» знайшли на російських ресурсах, пов’язаних із пошуком роботи, інформацію про те, що компанія Roshen наймає нових співробітників у Росії на досить високу зарплату — еквівалентну сумам від 14,5 до 28 тисяч гривень. Зокрема, фабрика у Липецьку шукає торгових представників і супервайзерів. Аналогічну вакансію Roshen розмістив для росіян у Курську, Орлі, Тамбові та Челябінську. А взагалі компанія шукає робітників у 20 містах Росії. Всі вакансії актуальні та були розміщені у вересні 2016 року, йдеться у повідомленні.

l l l

ЗЕМЛЯКИ ПАМ’ЯТАЮТЬ. У храмі Старого Угринова, що на Прикарпатті, у День захисника України громада УГКЦ освятила образ (вітражне зображення) свого духовного наставника отця Андрія Бандери, батька Степана Бандери. Також на фасаді храму встановили та освятили барельєф о. Андрія. У 1920—1930-х роках він був парохом у Старому Угринові. А ще батько провідника ОУН був відомим культурно-громадським діячем, політиком Західно-Української Народної Республіки. У травні 1941 року його арештували і після численних катувань за постійний зв’язок із сином засудили до розстрілу. Вирок був виконаний 8 липня.

l l l

БОЙОВИКИ ПОГРОЖУЮТЬ. Убивство одного з найжорстокіших ватажків бойовиків «ДНР» Арсена Павлова на прізвисько «Моторола» неабияк роздратувало інших військових злочинців на Донбасі. Ватажок «ДНР», а колишній продавець курятини Олександр Захарченко каже, що «вбивцям не буде пощади», і заявляє, що «вбивши «Моторолу», Київ оголосив їм війну. «Я так розумію, Петро Порошенко порушив перемир’я і оголосив нам війну. Ну тепер чекайте… Досить. Натерпілися, наобіцялися, наговорилися», — заявив Захарченко. І погрожує українським силовикам помстою. «Не лише тут, а й у Житомирі, Харкові, Дніпрі, Києві… Коли ми прийдемо до вас додому, ніякої пощади до вас не буде!.. Ходіть тепер і бійтеся».

l l l

ПЕРЕЙДЕМО ВОСТАННЄ? 30 жовтня Україна перейде на зимовий час — востаннє переведе стрілки годинника на годину вперед, відмовившись тим самим від подальшого повернення до «літнього» часу переведенням стрілки на годину назад. Про це заявив заступник міністра економіки Максим Нефьодов. З 1917 року Україна у складі СРСР регулярно користувалася «літнім» часом, однак у 2011 році уряд уперше спробував скасувати переведення стрілки годинників. Верховна Рада ухвалилала постанову, за якою Україна мала залишатись на «літньому» часі, однак це рішення викликало обурення громадськості й постанову скасували. Тепер нам пропонують залишатися на «зимовому» часі.

За інформаціями видань «Сільські вісті», «Україна молода», RISU, «Високий Замок», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини