Вільне життя

Читали?

ЗАПЛАКАЛА ІКОНА. У Перечині на Закарпатті на Покрову Пресвятої Богородиці під час заупокійної літії за спочилими воїнами, що загинули на сході України, заплакала мироточива ікона Христа Спасителя. Диво Боже могли спостерігати священнослужителі та віряни, котрі в той час молилися за душі спочилих військовослужбовців біля пам’ятного знака воїнам-закарпатцям на території Свято-Покровського храму УПЦ Київського патріархату. Засвідчив подію і єпископ Ужгородський та Закарпатський Варсонофій, який очолював літію за спочилими захисниками України.


l l l

НЕЧЕСНА ГРА. Один з телеканалів у рухомому рядку повідомив, що Київська міська державна адміністрація розгляне петицію про зняття імені Степана Бандери з назви колишнього Московського проспекту і про необхідність дати йому «нейтральну» назву. Кому не подобається Бандера? Тим, кому не подобається державна незалежність нашої країни, зазначає «День». Таких «петицій» можна (особливо за допомогою Росії) організувати скільки завгодно. Якщо КМДА піде на поводу в цієї публіки, то буде забезпечена велика пропагандистська перемога «русского мира» в столиці України. (Цього не сталося, проспект залишився з іменем Бандери. — Д. В.) Нещодавно аеропорт «Бориспіль» оголосив конкурс на іменну назву повітряних воріт столиці України. Але коли на конкурсі з абсолютною перевагою перемогло ім’я гетьмана Мазепи, керівництво аеропорту різко «з’їхало» з теми, зіславшись на «думку трудового колективу». Явно нечесна гра.

l l l

У ЛИСИЧАНСЬКУ ЗВЕДУТЬ ХРАМ УГКЦ. Наразі шукають земельну ділянку під будову. Нині в місті діють лише храми УПЦ Московського патріархату. Кошти на зведення греко-католицької церкви допомагатимуть збирати і жителі Тернопільщини. Кожен охочий може долучитися до цього, та й вірні Лисичанська вноситимуть посильну лепту, зазначив настоятель парафії о. Сергій Паламарчук.

l l l

А ЦЕРКВІ ЯКЕ ДО ЦЬОГО ДІЛО? На сесії Черкаської облради відбулося бурхливе обговорення створення в області Національного природного парку «Холодний Яр». Прийшов на сесію і митрополит Черкаський і Канівський УПЦ (МП) Софроній і почав говорити про недоцільність створення такого парку. Присутні в залі представники громадськості перервали його виступ вигуками «Геть московського попа!» Це розлютило владику, він кричав: «Де поліція? Нехай виводять цих молодиків із зали». Натомість митрополита аплодисментами підтримали противники парку. «Це ганьба — плескати тому, хто служить Московському патріархату, церкви якого відмовляються відспівувати загиблих українських героїв», — заявила з трибуни сесії екс-голова облради Валентина Коваленко.

l l l

НА ОДНОГО БАНДЕРУ МЕНШЕ… У Бориславі на Львівщині поруч із могилою матері поховали 87-річного Тараса Бандеру — племінника Степана Бандери. Він помер вдома. Упродовж останніх трьох років за ним доглядали родичі. У 1941 році Тараса з матір’ю вислали в Сибір. Після заслання він отримав вищу освіту на військовому факультеті Державного інституту фізичної культури ім. Лесгафта в нинішньому Санкт-Петербурзі. До пенсії працював інженером на підприємстві «Хлорпроект». Тарас Бандера ніколи не був одружений і не мав дітей.

l l l

УБИВЧА НАЇВНІСТЬ. «Антикорупціонер» С. Лещенко, колишня журналістка О. Червакова рішуче виступили проти обмежень на в’їзд в Україну російських артистів, які підтримали агресію Росії проти України. Червакова влаштувала «плач Ярославни» з приводу «гіркої долі» російських співаків, які постраждають від закону Княжицького, за яким усі російські «зірки», які приїжджають до нас, зобов’язані публічно визнати територіальну цілісність України, за що в Росії у них можуть виникати проблеми. Навіть віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко підтримала цих плакальників: мовляв, ми не Росія і не повинні діяти заборонами. Ось так думали й лідери УНР. Але якщо держава під час агресії проти неї не бажає діяти заборонами, вона приречена.

l l l

А ТИМ ЧАСОМ… Відомий український публіцист, історик Ігор Лосєв зазначає: «Я особисто, будучи кримчанином у дев’ятому поколінні й севастопольцем у четвертому, позбавлений можливості відвідати рідне місто й могили своїх предків, а у мене на севастопольських кладовищах близькі люди: дідусь, бабуся, мама, тато, брат, тітка, друзі. Не можу відвідати живих родичів, не можу увійти в рідний будинок. Чому на мої права й відчуття депутатам наплювати на відміну від прав фанатів Наташі Корольової? Коли наша «еліта» припинить плазувати перед іноземцями та їхніми шанувальниками в Україні й почне служити своїм співвітчизникам?»

l l l

ТАКІ В НАС РАДНИКИ… Радник президента Росії В. Путіна С. Глазьєв, названий ГПУ ключовою особою у розв’язанні гібридної війни проти нашої країни, з 2003 року і досі має статус іноземного радника Національної академії наук України. Там мають намір позбавити його цього звання, але аж у квітні наступного року, на щорічних загальних зборах, бо швидшого варіанта зробити це нема.

За інформаціями видань «День», RISU, «Україна молода», «Сільські вісті», «Експрес».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини