Вільне життя

Яка ціна на молоко?

Я часом читаю в газеті про те, яка ціна на молоко для тих, хто його здає. Маю дві корови й також здаю молоко. Приймають його, на моє переконання, дуже дешево. Таке ставлення до праці селян щонайменше несправедливе. Скажіть, за якою ціною нині приймають у населення молоко?
Стефанія МРИЧКІВ.
Козівський район.


Щоб дізнатися, за якою ціною приймають продукцію сільського господарства, зокрема й молоко, ми звернулися до спеціалістів головного управління статистики в області. Ось що нам відповіли.

У січні-вересні 2016 року на підприємства молочної галузі надійшло 159,2 тисячі тонн молока, що на 4,8 відсотка більше, ніж за відповідний період 2015 року. Молочну сировину переробники області закуповували в середньому по 4,6 тисячі гривень за тонну. Порівняно із січнем-вереснем 2015-го закупівельна ціна на молоко зросла на 28 відсотків. Однак у господарствах населення молоко, як і раніше, купують за значно нижчими цінами, ніж в агроформуваннях. Зокрема, за тонну молока сільськогосподарським підприємствам платили в середньому 5,3 тисячі, селянським господарствам — 3,3 тисячі гривень.

На переробні підприємства області за дев’ять місяців з початку року надійшло 19,3 тисячі тонн худоби та птиці в живій вазі, або в 1,6 раза більше, ніж у січні-вересні 2015 року. Переробні підприємства пропонували в середньому за тонну живої ваги великої рогатої худоби 22,2 тисячі гривень, що на 0,3 відсотка менше порівняно із січнем-вереснем 2015 року.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини