Вільне життя

Інтернет-конференція для тернополян

201

Ще однією формою роботи співробітників Тернопільської ОДПІ з платниками є Інтернет-конференції. Що цього разу цікавило тернополян, які вирішили поспілкуватися через соціальні мережі? 

— Торік подарував половину будинку доньці. Однак у 2016 році мені нарахували податок на нерухоме майно з усієї площі. Що робити?

— Податок на нерухоме майно для фізичних осіб нараховується на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Інформацію про дарування частини нерухомості доньці, мабуть, не до нього з якихось причин не внесли. Тому податкове повідомлення-рішення і виписали на вас.

Стаття 266 Податкового кодексу визначає, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у їхній власності. Також можете звіритися і щодо розміру загальної площі об’єктів житлової чи нежитлової нерухомості, права на користування пільгою зі сплати податку, розміру ставки податку та нарахованої суми.

Коли виявлені розбіжності між даними інспекції та підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, податковий орган проведе перерахунок суми податку і надішле чи вручить нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє ж вважатиметься скасованим.

— Чи нараховуватиме податкова інспекція по 25 тисяч гривень податку за будинки, що мають більшу за 500 квадратних метрів площу?

— Одразу хочемо наголосити, що не тільки за будинки. Податковим кодексом передбачено, що фізичні особи — власники об’єкта нерухомості, загальна площа якого перевищує триста квадратних метрів для квартири чи п’ятсот — для будинку, крім  обчисленої суми податку на нерухоме майно, додатково сплачуватимуть 25000 гривень на рік за кожний такий об’єкт житлової нерухомості чи його частку. Нарахування за цей рік проводитиметься податковою інспекцією в 2017-му році.

— Громадянин не отримав повідомлення на сплату податку за нерухомість. Штрафні санкції за несплату йому загрожуватимуть?

— Якщо сума грошового зобов’язання розраховується податковим органом (а сказане стосується податку на нерухоме майно для фізичних осіб), платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми. Коли ж ви знаєте, що можете бути ймовірним платником такого платежу, необхідно провести в інспекції звірку, надавши оригінали первинних документів. Зокрема документи на право власності. Принагідно нагадаємо, що податкове зобов’язання за звітний рік сплачується фізичними особами протягом шістдесяти днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Інформація про рахунки та банківські реквізити для перерахування податку на нерухоме майно, розміщена на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за адресою: http//sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

За довідками також можна звертатися телефонами: 43-46-30 та 068-85-86-073.

— Проведено добудову до житлового будинку (три стіни), де планується облаштувати котельню. Вона увійде до площі будівлі при визначенні податку на нерухоме майно?

— Увійде. Пояснимо чому. Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України об’єкти житлової нерухомості є будівлі, віднесені згідно із законодавством до житлового фонду, дачні та садові будинки. Згідно ж із пунктом 14.1 цієї статті будівлі, віднесені до житлового фонду, поділяються на такі:

а) житловий будинок — будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу – житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

б) прибудова до житлового будинку — частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

в) квартира – ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

г) котедж – одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

д) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах – ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини