Вільне життя

Читали?

666666

У ВЛАДУ — ПАЛИЦЕЮ? «Справжні державні діячі — це люди, котрі йдуть у владу не для того, щоб, приспавши своїм лукавством народ, збагачуватися. Як казали ще древні єгиптяни, порядних людей у владу потрібно заганяти палицею, тому що це важка робота, яка не дає особистої вигоди». Такої думки й генерал-лейтенант Олександр Скипальський.


l l l

ДАВНО ПОРА. Міністерство науки та освіти України видало наказ, яким зобов’язало своїх працівників під час виконання службових обов’язків розмовляти лише українською мовою. Про це у Facebook написав заступник голови відомства Роман Греба: «Працівники міністерства мають обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків (ст. 8 ЗУ «Про державну службу»)». Це рішення — реакція на нарікання людей, що чиновники не спілкуються державною мовою. Чим не приклад для наслідування іншим міністерствам.

l l l

«МИ — УКРАЇНЦІ? А з чого це видно? Зодягаємося так само, як англійці, китайці чи французи; розмовляємо, як московити; прізвища, топоніми — змосковщені; імена — грецькі, єврейські, італійські, латинські; міркуємо, як манкурти-перевертні, збоченці, чужинці; культура насмикана з усіх усюд; релігія — рідна, але не рідна; поводирі — чужинці, масони або манкурти… То ким же ми є насправді?!» — запитує «Українське слово».

l l l

ДИВОВИЖНОЇ СИЛИ ЧОЛОВІК. Патріарх Філарет відвідав військових у зоні АТО на рідній Донеччині. Про це написав у «Фейсбуці» голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський: «Велика несподіванка! Ввечері до нас завітав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Дивовижної сили чоловік. Захоплююся його мудрістю та світлістю думки. Чоловік молитви і дії. Без малого 88-літній Патріарх приїхав на лінію фронту підтримати свою паству. Це ще збільшує повагу до цього світлого чоловіка. Патріарх відвідав військових, зустрівся із командувачем АТО, благословив воїнів на захист України».

l l l

НЕ ДО ПОЛІТКОРЕКТНОСТІ… Висновки міжнародної слідчої комісії щодо того, хто і чим збив малайзійський лайнер влітку 2014-го, викликав емоційний відгук у Григорія Туки. Він зокрема пише: «Як брехло крутиться по пательні! Спочатку — це «укропи». Потім — «нас тут нет». Потім — «там був український винищувач». І маячня, маячня, маячня… І брехня, брехня, брехня. Нині ці потвори, під ногами яких земля пече, (патякають), «а чи є докази того, хто віддав наказ?», «а може, це «український екіпаж»?.. Я абсолютно переконаний — правда про цю мерзоту буде доведена всьому світові».

l l l

ОБІЙДУТЬСЯ БЕЗ ОСОБЛИВОГО СТАТУСУ. Як свідчить дослідження Центру Разумкова, більшість громадян України не підтримує надання Донбасу особливого статусу. Проведення виборів на окупованих територіях до взяття їх під контроль українською владою не підтримує 50,6% опитаних, а підтримує таку ідею 23,9%. 44,2% респондентів виступає за те, щоб питання про статус цих територій винести на всеукраїнський референдум. Проти такої ініціативи — 32,8%.

l l l

ЛЮБИМО БЕРЕГ ТУРЕЦЬКИЙ… Як свідчать дані Міністерства культури і туризму Туреччини, у серпні в цій країні побували на відпочинку 171716 українців, що на 65% перевищує показники минулого року. Загалом турпотік у січні-серпні зріс більш як наполовину. Та це й не дивно: відпочити в Туреччині, як з’ясувалося, не набагато дорожче, ніж, скажімо, в рідній Одесі, а обслуговування та умови стократ кращі.

l l l

РОСІЯ ПОВЕРТАЄТЬСЯ В ЧАСИ СТАЛІНІЗМУ. Суд Московської області ухвалив рішення знести у місті Ногінську Свято-Троїцький храм Богородської єпархії УПЦ Київського патріархату. На думку голови Верховної Ради Андрія Парубія, це повертає Росію в часи Сталіна та суперечить здоровому глузду і закону про свободу совісті. Цей храм залишається єдиною культовою спорудою УПЦ КП на території Росії. У судовій постанові зазначається, що він має бути знесений у чотиримісячний термін за рахунок Київського патріархату. Реакція користувачів соцмереж: «Цікаво побачити відповідь української влади на дискримінацію та нищення всього українського в Росії»; «Огидні московсько-ординські вандали й чорносотенні мракобіси…»; «І після цього вони сміють ще говорити про якісь гоніння. Один-єдиний український храм зносять, а в Україні московських храмів близько 10 тисяч, і нічого, стоять собі, ще й ниють, що їх, безневинних, гноблять. Лицеміри!»

За інформаціями видань «Сільські вісті», «Українське слово», RISU, «Експрес», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини