Вільне життя

Gloria. Для спраглих духовної пісні

Тріо Gloria цьогоріч відзначило своє п’ятиріччя. Його незмінний склад — Тетяна Кулинич, Василина Горяча і Надія Корзун (Улішак). Надія з Василиною навчалися в одній групі філологічного факультету Тернопільського національного педуніверситету ім. В. Гнатюка, Таня — на факультеті іноземних мов. А зійшлися докупки дівчата, співпрацюючи з молодіжною комісією Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ.

«Офіційною датою створення тріо Gloria вважаємо 14 квітня 2011-го, — каже Надія Корзун. — Це день, коли ми визначилися із назвою колективу. Вона народилася під час подорожі до польського міста Майданека, яку організувала молодіжна комісія. З Василиною ми неодноразово виступали на одній сцені, але чомусь ніколи руки не доходили створити якийсь дует чи колектив. Оскільки я займалася організацією студентського дозвілля в університеті, то заодно співпрацювала й допомагала в організації різних заходів комісії. Згодом до мене приєдналася Василина, а Таня перебувала там ще до нас. Напевне, тому ми й вибрали релігійний напрямок у нашій майбутній творчості… Це було близьке всім по духу. Та й у стінах релігійної організації, де звів нас Господь, про інший напрям не було навіть мови».

Першою піснею, яка є своєрідною візитівкою колективу, стала композиція на слова та музику Ірини Федишин «Коли на волю проситься сльоза». «Це було акапельне, триголосне виконання, та після проспіваного ми завжди бачили в людей сльози на очах, чули слова вдячності й захоплення, — пригадує Надя. — Ми зрозуміли, що люди є спраглими духовної пісні, яка допомагає відкрити душу перед Богом і собою. Тож без страху, що ми не маємо вищої музичної освіти, твердо вирішили створити колектив і співати на славу Божу й на радість людям. Тому й вибрали назву Gloria (в перекладі — «Слава Богу»)».

Колектив брав і бере участь у різноманітних фестивалях. «Ми відгукуємося на кожне запрошення. Та й самі шукаємо можливості подарувати глядачам релігійну чи народну пісню, — каже Тетяна Кулинич. — У фестивалі «Я там, де є благословення» у 2012-му стали лауреатами І премії. Gloria часто виступає учасницею-організатором фестивалю вертепів «Різдво у серці».

Християнська музика — річ не вельми рейтингова і масова, та все ж знаходить своїх шанувальників. Звідси і можливість записувати й випускати альбоми. «Про прибуток навіть мова не йде, — зауважує Василина Горяча. — За виручені кошти від продажу дисків ми шиємо собі костюми».

Нині у творчому доробку тріо — три альбоми. Загалом у репертуарі колективу — майже п’ять десятків композицій. Тут і релігійні пісні, і переспіви, а також українські народні й авторські композиції. «Навесні 2012-го ми випустили першу «ластівку» — «Хресна дорога. Слід у моїй душі», з якою в часі Великого посту й досі відвідуємо храми, — додає Тетяна Кулинич. — Наступним став аудіодиск «Пісня — голос душі», куди ввійшла збірка релігійних, українських народних та авторських пісень. Диск «народився» дуже швидко — вже улітку 2013-го. Тоді ж ми разом з відеооператором Василем Дончаком відзняли наш перший кліп на пісню «До Зарваниці» та проморолик на пісню «Сумна я була». А на початку 2014 року ми почали активну роботу з мультимедійною студією «Свічадо» над спільним проектом «Великопосні пісні». Це третя в нашому списку творча робота. Тож 2014-го вийшов перший наклад диску зі страсними піснями».

Окремий напрям, над яким трудяться дівчата в перерві між роботою (усі троє працюють на педагогічній ниві), — народно-обрядова творчість. Надія Корзун зауважує — з колегами зацікавилися давніми українськими звичаями, як-от викупом нареченої, що супроводжується обрядовими співанками й цікавими жартами. «Така ідея виникла в нашої Тані, і ми, навіть не роздумуючи, одразу ж узялися за її реалізацію. Переглядали відео, читали відповідні книжки, спілкувалися зі старожилами, щоб якомога краще зрозуміти ті традиції», — додає співрозмовниця.

Колектив тісно співпрацює з багатьма тернопільськими творчими особистостями. «Серед наших друзів, помічників і меценатів — Андрій Гамбаль (гурт «Тріода»), Микола Злонкевич («Музична скриня»), звукорежисери Олександр Фізяр, Ярослав Підганюк, Сергій Родько, Ігор Ващишин, — додає Надія Корзун. — Також — Ігор Брухаль, Микола Шамлі, Сергій Карп’юк (колектив «Бріо»), музиканти й автори Стефанія Яворська, Стефанія Семирозум, автори й виконавці релігійних пісень оо. Василь Брона і Петро Половко, Павло Сковронський й Оксана Небесна з мультимедійної студії «Свічадо», фотограф Мар’яна Барткович-Західна, майстрині-дизайнери Ірина Цісецька й Наталя Оленюк та багато інших».

«Нині так складаються обставини, що ми бачимося лише два-три місяці на рік, — продовжує Надія Корзун. — Та навіть при цьому записуємо пісні, шиємо костюми й виходимо на сцену. Наразі готуємо четвертий альбом. Попри те, що живемо в різних областях, а інколи — і в різних країнах, все ж хочемо творити, співати і впевнені у світлому майбутньому свого спільного дітища, створеного для прослави Бога».

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини