Вільне життя

Адвокату можна, нотаріусу — ні

В управлінні обслуговування платників Тернопільської ОДПІ дали роз’яснення стосовно правомірності здійснення торговельної діяльності особою, зареєстрованою адвокатом. Передусім нагадавши, що, відповідно до 42-ї статті Конституції України, кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. 

Утім не варто забувати також про те, що законами можуть установлюватися обмеження на заняття підприємницькою діяльністю. Адвокатів, щоправда, це не стосується. Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 5 липня 2012 року зареєстрованим підприємцями фізичним особам займатися адвокатською діяльністю не заборонено. На відміну від нотаріусів, яким займатися підприємницькою діяльністю не дозволяє стаття 3 Закону України «Про нотаріат».

Важливо також не забувати про те, що підпунктом 4 пункту 6.7 розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів визначено: коли зареєстрована як підприємець фізична особа здійснює ще й незалежну професійну діяльність, то в податковій інспекції вона обліковується з ознакою провадження незалежної професійної діяльності. Тобто, зобов’язана подати до інспекції за місцем проживання особисто чи надіслати рекомендованим листом з описом вкладення заяву за формою №5—ОПП з позначкою «Зміни», а також копію документа, що підтверджує право на провадження незалежної професійної діяльності — свідоцтва про реєстрацію, дозволу, сертифіката тощо.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини