Вільне життя

Бережімося злодіїв

Крадіжок більшає, жертв шахрайств — меншає. Така статистична картина злочинів, вчинених на Тернопіллі з початку цього року. Цифри журналістам озвучив начальник головного управління Національної поліції в області Олександр Богомол, порівнюючи їх із даними 2015-го.

Цього року на Тернопільщині було здійснено 10 вбивств, (торік — 20). Майже усі розкриті. Досі не знайдено лише замовника вбивства громадського активіста Віталія Ващенка.

У краю з початку року вчинено 14 тяжких тілесних ушкоджень, що вдвічі менше, ніж 2015-го. Одне, що призвело до смерті, залишається нерозкритим. Поменшало і тілесних ушкоджень середньої тяжкості: 36 проти 44. А ось випадків ушкоджень легкої — побільшало майже на сотню. З початку року правоохоронці зафіксували 873 таких факти. Ріст Олександр Богомол пояснює підвищенням правової обізнаності населення, тож люди все частіше звертаються до поліції, аби їхні кривдники були покарані.

Як і 2015-го, цьогоріч в області трапилося 4 згвалтування. Правоохоронці розкрили всі злочини.

Серед негативних аспектів правоохоронці відзначають ріст крадіжок на 19%. Якщо торік їх зареєстрували майже 2800, то в 2016-му вже понад 3 тисячі. Поліцейські продовжують працювати над розкриттям таких злочинів. Зокрема, протягом місяця затримано 10 злодіїв-серійників, які крали речі, що перебували у вільному доступі.

А ось фактів крадіжок саме з автівок, навпаки, поменшало. Їх кількість знизилася на 22 відсотки. На думку Олександра Богомола, краяни прислухалися до порад правоохоронців і відмовилися від звички залишати цінні речі в салонах автомобілів. На 33% зменшилася і кількість шахрайств. Поліпшилася ситуація із запобіганням проявів хуліганства.

Занепокоєння в поліцейських викликає збільшення ДТП. Цьогоріч їх трапилося на 29 відсотків більше, ніж у 2015-му. З початку цього року поліцейські зареєстрували 296 автопригод, 42 з них — зі смертельними наслідками. Торік на дорогах краю сталося 254 аварії, 32 — з людськими жертвами.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини