Вільне життя

«Ви сподіваєтеся жити вічно?!»

Читаючи декларації високопосадовців нашої країни, зокрема тих, хто прийшов до влади на гаслах, на руках і жертвах Революції Гідності, мимоволі згадується кінцівка твору англійського письменника, журналіста Джорджа Оруела «Колгосп тварин», написаного в 1943 році в алегоричній формі про СРСР від 1917 до 1944-го. Тварини, що захопили владу — свині, собаки, кури — і найбільше кричали про свободу, справедливість, про те, що найправдивіше щастя полягає у важкій праці й невибагливому житті задля процвітання колгоспного двору, після революції потихенько набували багатства й жиріли на праці коней.


«Колгоспний двір» Оруела в цій його смисловій частині описує ситуацію в Україні. Той, хто найбільше кричав про соціальну справедливість, подолання бідності, боротьбу з корупцією, хто удень і вночі «дбав про народ», був занадто далеко від народу й тихенько жив «не на одну зарплату». Чи можна, не маючи серйозного бізнесу, за 25 років незалежності заробити чесною працею мільйонні статки? На це запитання можуть дати відповідь тисячі підприємців, виробників, які не бідують, але не тримають готівкою мільйони. А чимало високопосадовців, навіть не займаючись підприємництвом, мають такі статки, на які звичайному українцеві потрібно працювати все життя і довше.

Українці від усвідомлення того, скільки майна і які мільйони «назбирали» ті, хто керує державою в умовах тотальної бідності населення, падіння економіки, війни, — в шоці. Народні депутати мають десятки квартир, будинків, витвори мистецтва, годинники на мільйони, є навіть у власності храми. А готівки стільки, що нею можна було б завантажити КамАЗ. За даними громадянської мережі «ОПОРА», загальна сума задекларованих грошових активів у поданих народними депутатами деклараціях — майже 12 мільярдів у гривневому еквіваленті. При чому готівкою тримають гроші чимало нардепів. Наприклад, позафракційний депутат Руслан Демчак задекларував 133 млн грн готівкою, Олексій Гончаренко — 1 млн 147 тис. 500 грн, Віктор Балога — 2 млн 895 тис., Олександр Вілкул — 30 млн 600 тис., Сергій Власенко — 6 млн 375 тис. грн. Є навіть мільйони, «позичені третім особам», наприклад, у Юрія Дерев’янка таких аж 269 млн 280 тис. грн. А нардеп Константиновський зберігає готівкою майже 15 млн доларів. Уявляєте суму?

З нетерпінням чекали декларації Президента. Її він подав буквально за кілька годин до закінчення терміну. Тож стало відомо, що Президент торік отримав прибуток від процентів — 12375404 грн. Він — власник понад 100 компаній в Україні, Росії, Польщі, Іспанії, Китаї, на Кіпрі, Британських Віргінських Островах, у Нідерландах. Тримає свої заощадження у власному «Міжнародному інвестиційному банку»: 540478 грн, 26324870 доларів і 14372 євро. Готівки має 60 тис. доларів і 900 тис. грн. Є в нього й родини квартири, земельні ділянки, дорогі картини, скульптури, ювелірні вироби, автомобілі, настінні та наручні годинники… Якщо походження статків Президента ще можна зрозуміти, то звідки величезні надбання у молодих політиків — питання. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман з родиною володіє двома будинками, чотирма земельними ділянками та кількома квартирами у Вінниці й Вінницькій області. З цінного майна вказав 12 брендових годинників та інші ювелірні вироби, задекларував два автомобілі: Range Rover, яким володіє він, та Volkswagen Touareg, що належить дружині. Задекларував і грошові активи — 2,4 млн грн, 870 тис. доларів, 460 тис. євро готівкою. Вразив розмахом «назбираної» розкоші міністр МВС. Він разом із дружиною володіє іконами, картинами, гравюрами, колекцією з 2652 монет, має 760 пляшок вина, близько 8000 друкованих видань, діаманти. Квартир у міністра три, а ще дві земельні ділянки по 1200 кв. м. Готівкою Аваков має 265 тис. грн, 178 тис. доларів, 118 тис. євро і 2100 британських фунтів. Дружина тримає готівкою 1,3 млн грн, 275 тис. доларів та 30 тис. євро. Є в міністра елітні годинники, серед яких Rolex Daytona — ціна такого стартує від 30 тис. доларів, Vacheron Constantin — марка швейцарських годинників, одних із найдорожчих, Jaeger-LeCoultre — ціна стартує від 3,5 млн грн. Окрім цього, в Авакова є і антикварні годинники ХІХ ст. У дружини міністра шуби з хутра норки, соболя, каракуля, сумки Hermes, Louis Vuitton, численні перстні, підвіски, кольє, інші прикраси. Цікава колекція вин виробництва Франції, Італії, Німеччини, Австрії, України, Іспанії, США, Чилі. Серед них, наприклад, вино Chateau Mouton-Rothschild 1945 року із середньою ціною 13,6 тис. доларів за пляшку (!), Chateau Lafite-Rothschild 1982 року – 3,9 тис. доларів за пляшку (!).

Вартість комунальних послуг не цікавить, очевидно, голову Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовка, який задекларував 390 тис. доларів і 60 тис. євро готівкою. Чиновник носить швейцарські годинники IWC та Ulysse Nardin, їздить на Infiniti M35, але на основному місці роботи за 2015 рік заробив усього 69 тис. грн. Ні в чому собі не відмовляє Ігор Гринів, який задекларував готівкою 210 тис. доларів, у банку тримає 300 тис. грн. При цьому зарплата нардепа у Верховній Раді — 77 тис. 397 грн. Тим часом його син придбав авто за 1,6 млн грн. Анатолій Матвієнко вирішив не розмінюватися на дрібниці — має храм Успіння Пресвятої Богородиці на Вінниччині. Відверто здивував спостерігачів нардеп-активіст Ігор Луценко, який, як кажуть, ходить по Раді в одному светрі, зате задекларував за минулий рік 700 тис. грн, 100 тис. доларів і 14 тис. євро готівкою. Бідненько живе Юлія Тимошенко, яка задекларувала будинок, квартиру й дві земельні ділянки. Зате на її чоловіка записана більшість майна й немалих доходів.

Тут описана крапля у морі статків тих людей, які керують країною, а мільйонерів у Раді в межах 300. Мільйони доларів(!) готівкою, незбагненно дорогі речі й напої… Цим людям не соромно виходити на трибуну й закликати зубожілий народ затягнути паски, впроваджуючи військовий збір навіть з пенсій, подаючи як велику заслугу підвищення зарплат і пенсій на 16—20 грн. У той час, коли українці перераховували по п’ять гривень мобільними телефонами, а багато хто віддавав останні гроші на спорядження військових, їм не муляли їхні долари в кишенях. По пляшці вина за 13,6 тис. доларів — і вдягнете вояків, і нагодуєте сиріт чи придбаєте медичне устаткування, що врятувало б життя хоч одній людині. Але жадібність блокує совість.

Важко сказати влучніше про депутатів нашого парламенту, які задекларували шалені суми грошей і дорогу нерухомість, як це зробив президент благодійного фонду «Рух молоді» Володимир Полочанінов. «Сотні мільйонів доларів США готівкою, колекції годинників на мільйони доларів, винні погреби з пляшками за ціною однокімнатної квартири, картини — надбання світового мистецтва, яким місце в національних музеях, монети, скульптури, десятки будинків з площами палаців, квартири, що розміром більші від резиденцій глав держав, у яких ми клянчимо гроші, десятки супердорогих автомобілів… У країні, де немає нормальної дитячої лікарні, немає європейського рівня школи, немає жодного людського університетського корпусу… В країні з убогими бібліотеками й розграбованими музеями. В країні, де воїни АТО й пенсіонери повинні платити військовий збір і де прожитковий мінімум значно нижчий від рівня бідності за всіма індикаторами ООН. У країні, де ніхто не винайшов «айфона», ніхто не створив «Майкрософт», ніхто не виробляє мерседеси, де немає найвищої будівлі в світі або найсучаснішої траси Формули-1. У країні, де кращі спортсмени в світі можуть бути тільки серед інвалідів — тих, хто щодня бореться за життя, як за медалі на Олімпіаді. В країні, де за 25 років не зняли ні на плівку, ні на цифру жоден світовий шедевр, не написали бестселера, не створили унікальних ліків. В країні, де 90% молоді мріє емігрувати, а старі — нормально поїсти. В країні, де волонтери за останні гроші й добровольці, ризикуючи життям, зберегли незалежність. У цій країні такі багаті й такі непотрібні люди при владі? Хто ви, тварюки? Ви сподіваєтеся жити вічно?! Вам три пляшки вина або один годинник здаються важливішими за життя онкохворої дитини? Вам картини важливіші голодних і все ще обдертих солдатів на передовій?! У вас на дрібні витрати в тумбочці — пенсія роботяги за 200 років! Так ви дбаєте про свій народ, який дозволив вам — покидькам і неукам — усе це мати?! Я не знаю такої віри, яка вас могла б врятувати від гніву людського й Божого. Ви на стільки незначні, що вас навіть важко ненавидіти, вас зневажають всі нормальні люди, які ще є в Україні, і мені щиро шкода ваших дітей і онуків».

Валентина ДЕВЛИШ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини