Вільне життя

Вічне бездоріжжя, вічне безгрошів’я

Тема ремонту доріг — одна з болючих для українського суспільства. Постійна відсутність коштів, недофінансування, а відтак — руйнація недороблених проектів утворює замкнене коло, в якому заручниками, як завжди, стають мешканці населених пунктів. Ні виїхати із села, ні заїхати, ні «швидкої» дочекатися, ні електриків у разі буревію.


Днями в редакцію зателефонував депутат Козівської районної ради Василь Сеник. Чоловік каже — разом з колегами по мандату вирішили звернутися до керівництва області й району з проханням передбачити кошти на проектні роботи, пов’язані з капітальним ремонтом двох дорожніх гілок: від Потоку до Хоростця (через Бишки, Конюхи, Августівку й Хоробрів) і від Потоку до Вимислівки (через Ценів і Вибудів).

«У згаданих селах проживає майже шість тисяч осіб. Через катастрофічний стан доріг виникають проблеми з доїздом екстрених служб, шкільних і рейсових автобусів, — каже Василь Сеник. — Та й громади занепадають. Ні доїхати сюди, ні виїхати. Останній раз ямковий ремонт тут робили навіть не пригадаю коли. Сільради самі засипали вибоїни. А був випадок, що шофер автобуса брав із собою відро, аби дорогою зупинитися й засипати яму, бо ж техніка ламається. Мешканці Бишок і Потоку наприкінці жовтня приїжджали до керівництва райради та адміністрації з проханням щось робити — автобус не курсував через села й неможливо було дістатися ні на роботу, ні в лікарню. Це не вперше таке трапляється. Перевізники їздять тими проблемними дорогами через раз, а взимку чи у дощову погоду автошляхи взагалі небезпечні».

Ремонт доріг між Потоком і Хоростцем та Потоком і Вимислівкою хочуть зробити капітальний. Та найперше і найголовніше — виготовити проектно-кошторисну документацію, вартість якої, за словами Василя Сеника, коливається від відсотка до п’яти від вартості ремонту. «Просимо капітальний ремонт, бо основа для нього вже є, — зауважує пан Василь. — А скільки коштів для цього потрібно — має вирахувати проектна організація. В адміністрації є спеціалісти, які визначають вартість проектних робіт».

На сесії Козівської районної ради, що відбулася минулого тижня, депутати ухвалили рішення звернутися до районної, обласної адміністрацій, Тернопільського облавтодору щодо організації ремонтного процесу. «Виконавча гілка влади має вирішити питання об’єднання на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, і населення, а також бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання на пайових засадах шляхів місцевого значення і виготовлення проектно-кошторисної документації. Після отримання проекту ми зможемо приступити до пошуку коштів для ремонту», — ознайомив із текстом рішення Василь Сеник.

У запропонований депутатами перелік населених пунктів, де ремонтуватимуть дорогу, під час пленарного засідання додали Велику й Малу Плавучу, Глинну й Медову.

Як пояснив перший заступник голови Козівської РДА Мирон Соляр, дорога, яку планують ремонтувати, — обласного значення. Її обслуговує облавтодор, тож саме він складатиме кошторис. Щодо коштів, то шукатимуть їх не лише в державному, а й у місцевих бюджетах і, як передбачили депутати своїм рішенням, інших джерелах.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини