Вільне життя

Гріє серце тепло Зарваниці

І знову здрастуй, Тернопільщино, привітний та щедрий краю, красивий природою й людьми. Наш шлях пролягає до святого місця паломників — Зарваниці, духовного Марійського центру. Тут проходив семінар для вчителів українського Сходу на тему «Духовно-моральна складова у подоланні складних і травматичних ситуацій». Мало хто з луганчан тут бував раніше, тож одні їдуть відкривати для себе історичні та релігійні пам’ятки, інші отримати можливість поспілкуватися і навчитися мислити креативно, набратися вміння розв’язувати конфліктні проблеми.

Зарваниця приймала яскравими осінніми барвами, привітними людьми, турботою і теплом, душевним спокоєм. З нами працювали викладачі тернопільських університетів, психологи. Проводили цікаві тренінги, вчили різних методів розв’язання конфліктів у виховній діяльності, а найголовніше — у кожного з нас була можливість поділитися власним досвідом і повчитися у своїх колег. Отець Володимир Демчук, духовний провідник школи-колегіуму ім. Йосифа Сліпого, розповів, як викладається християнська етика в школі, намагався донести, як взаємодіяти людям в атмосфері любові, зважаючи на цінність кожної особи.

Разом з Галиною Гуць, доцентом кафедри педагогіки та менеджменту освіти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, ми шукали шляхи розв’язання конфліктів у колективі, у роботі з дітьми. А ввечері всі дружно чекали на військового капелана Івана Гуню, людину, яку дуже добре знають у багатьох прифронтових містах. Він розповідав, як навчитися долати страх, як ухвалювати правильні рішення, де шукати відповідь для себе, як учитися розуміти інших, закликав не бути байдужими до людської біди й допомагати усім, чим можна. Попри пізній час, луганчани довго не відпускали о. Івана, намагаючись почути відповіді на всі свої запитання.

Вечірній Тернопіль зачарував усіх своєю красою. Справді, Файне місто, недаремно так його величають містяни, які своєю чергою теж щедро і привітно приймали в своїх родинах делегацію з Луганщини, чим остаточно підкорили гостей.

Щиро дякуємо директорам шкіл №3, 12, 19, гімназії імені І. Франка за теплий прийом, обмін досвідом, а також працівникам обласної держадміністрації, які знайшли час для вручення сертифікатів, особисто пані Ганні Зварич.

Світлана Боровкова, директор НВК «Гарант» м. Лисичанська, додає:

— Сучасні українські жінки — це насамперед берегині. Берегині роду, традицій, українських християнських цінностей. З такими жінками ми зустрілись на Тернопільщині під час психолого-реабілітаційного заходу «Духовно-моральна складова в подоланні складних і травматичних ситуацій. Навчально-реабілітаційна програма для вчителів і батьків Луганщини». Перша — Оксана Сенчук, жінка-берегиня, що вже багато років є янголом-охоронцем української родини, учнів, учителів зі сходу України. Щира подяка за турботу про кожного з нас, добре слово та підтримку. Друга — Тетяна Курганнікова, учитель ЗОШ №10 м. Тернополя, турботлива жінка, яка вже третій рік допомагає школярам з Луганщини і заслуговує на наш доземний уклін за таку копітку роботу.
Дякуємо Богові за цікаві зустрічі, приємні хвилини, за незабутні моменти, які подарували нам на Тернопільщині організатори семінару.

Віра УСЦОВА.

м. Лисичанськ Луганської області.

На фото: у Зарваниці, у центрі — отець Іван ГУНЯ.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини