Вільне життя

Державна допомога малозабезпеченим

Проживаємо в селі: я, чоловік і троє наших малолітніх дітей. Я офіційно працюю, заробляю 1300 грн на місяць. Крім того, мені продовжують виплачувати державну допомогу при народженні наймолодшої дитини. Чоловік підробляє на будовах. Здаємо в оренду земельні паї, хоч зиску від цього небагато. Зароблених грошей постійно не вистачає. Багато тратимо на дитсадок, навчання, яке тільки на папері безплатне. Чи належить наша сім’я до малозабезпечених, чи маємо право на державну допомогу і що враховується при призначенні такої допомоги?
ІРИНА.
Підволочиський район.

Сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї, вважається малозабезпеченою. Прожитковий мінімум для сім’ї — визначена для кожної сім’ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до чинного законодавства. Середньомісячний сукупний доход сім’ї — це обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім’ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

Про це йдеться в статті 1 Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (далі — закон).

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить для дітей віком до 6 років: 1228 грн — з першого травня; 1355 грн — з першого грудня; для дітей віком від 6 до 18 років: 1531 грн — з першого травня, 1689 грн — з першого грудня; для працездатних осіб: 1450 грн — з першого травня, 1600 грн — з першого грудня 2016 р. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб — 21 відсоток, для дітей — 85% відповідного прожиткового мінімуму (статті 7, 9 Закону «Про державний бюджет України на 2016 рік»).

Судячи з наведених у листі відомостей, ваша багатодітна сім’я мала би вважатися малозабезпеченою.

Відповідно до статті 4 закону заяву про надання такої державної допомоги уповноважений представник сім’ї може подати до виконавчого комітету сільської ради. У заяві дається згода сім’ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно. До заяви додаються документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім’ї; декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї; довідка про наявність і розмір земельної частки (паю).

З минулого року наявність земельної частки (паю) вже не є перешкодою для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. У призначенні цієї допомоги можуть (але не зобов’язані) відмовити, якщо працездатний член сім’ї офіційно не працює і в установленому порядку не визнаний безробітним. Відмову можна оскаржити до органу виконавчої влади вищого рівня або до суду.

До речі, розмір мінімальної заробітної плати не повинен бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Як зазначено у вашому листі, ви чомусь отримуєте зарплату, меншу за прожитковий мінімум.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини