Вільне життя

Дрібниця, здається, а приємно

Це вже стало ледве не традицією. Після кожних наступних обласних змагань гирьовиків заслужений працівник фізичної культури і спорту, заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу, нині 56-літній Петро Багрій не забуде нагадати автору цих рядків, що навіть в абсолютній першості йому й далі рівних немає. 

Ніби своєрідний ритуал. Адже добре знаючи, що молодший на три роки журналіст укотре висловить сумнів щодо того, чи варто мучити травмоване плече такими максимальними навантаженнями, десь на рівні підсвідомості знову знайде в собі бажання продовжити спортивну молодість. Особливо, коли ще й інший уславлений тернопільський гирьовик, теж на три роки молодший… перший тренер ветерана Зіновій Кульчицький і собі не забариться пожартувати:

— Це йому, мовляв, наставникові, вже можна не виходити на поміст. А ось підопічному — сам Бог велів.

Після завершення цьогорічного особисто-командного чемпіонату Тернопільщини та обласного ФСТ «Колос», який минулої суботи, 12 листопада, відбувся в палаці спорту «Текстильник», так само заслужений тренер України і майстер спорту міжнародного класу Зіновій Кульчицький, до речі, згадав ще одну історію, що засвідчує максималізм натури Багрія. Коли вперше повіз того на всеукраїнські змагання захищати честь обласного сільського товариства, домовилися з новим підопічним про рубіж у сто поштовхів гир.

Бути присутнім під час більшої частини виступу вихованця не міг, оскільки раніше сам почав виконувати вправу. А після того як, завершивши спробу, підійшов до помосту, де змагався Петро Багрій, відразу ж почув від нього нетерпляче запитання — скільки ще. Виявляється не тільки сто, а вже сто двадцять п’ять підйомів устиг зафіксувати. І не міг без дозволу наставника завершити виступ, аби не підвести команду!

Жарти жартами, але перемога Багрія та вже іменитого учня ветерана, майстра спорту Романа Порохняка, а також успішний виступ інших його зі ще одним тренером районної ДЮСШ Віталієм Гуголем вихованців дали змогу збірній Збаразького району знову завоювати кубок за командну перемогу. Трохи менший трофей за друге місце дістався богатирям з Борщівського району. А підопічні Зіновія Кульчицького кубком за третє місце порадували вже Тернопільську ОДЮСШ з літніх видів спорту. Як і гирьовики Бучацького району — третім місцем у командній першості обласного ФСТ «Колос».

У своїх же вагових категоріях чемпіонами також стали Руслан Бойко з Бучацького, Володимир Ризак з Борщівського, Тарас Мельничук із Шумського районів, Ігор Сірий та Роман Сіправський з ОДЮСШ, які паралельно захищали також честь Шумщини і Тернопільського району.

P1380721

Голова Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Георгій Гунтік, завідувач відділу товариства Богдан Джуган і Зіновій Кульчицький нагородили лауреатів кубками, медалями і грамотами.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини