Вільне життя

На полотнах ожили козаки

Виставку живописних картин тернопільського художника Юрія Чумака відкрили цими днями у краєзнавчому музеї. На полотнах постали славні козаки, рідна природа, жанрові сцени з нашими предковічними звичаями.

Відкриваючи експозицію, директор краєзнавчого музею Степан Костюк нагадав, що цей рік проголошено Роком козацької слави на честь Байди Вишневецького. А полотна Юрія Чумака оригінально та живописно розповідають про неї. Степан Костюк також наголосив на тому, що до створення робіт художник підходить грунтовно, вивчаючи історичну добу та її ключові персоналії. До речі, твори Юрія Чумака доповнюють не одну експозицію краєзначого музею — адже художник подарував установі близько трьох десятків своїх робіт.

— Усе моє життя присвячене мистецтву. З дитинства у мене був нестримний потяг до малювання. Так само сильно мене приваблювала історія України. Серія полотен на цю тему — моя давня мрія. Жанровий живопис історичної тематики мені найближчий, тож не дивно, що такі роботи домінують на виставці. У наш час особливо актуальне повернення до величного минулого України. Потрібно не втомлюватися нагадувати, що ми є українці, згадувати ті крицеві часи, коли про нас знав увесь світ.

Юрій Чумак зазначив, що цю виставку не прив’язував до певної дати. Головна мета — показати свій доробок, бо все робиться для людей, їм це й залишиться.

Окрім робіт на історичну тематику, глядачів зачарували полотна, на яких постають рідні пейзажі. І здається, що любов до природи Юрія Чумака не менша, ніж любов до історії. Крім того, єдність з наколишнім присутня на картинах, де зображені давні свята українців. Художник розповів, що цей інтерес до природи та її таїнств, можливо, передався від бабусі, яка була травницею та розповідала йому, малому, про різні чар-зілля.

Також на виставці живописець представив портрети — на них різні люди, різні обличчя та настрої. Але всі вони пронизані намаганням Юрія Чумака зазирнути вглиб, показати щось більше. Зрештою, це стосується всіх робіт виставки.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини