Вільне життя

Норматив міжнародника приніс кубковий трофей

Кубок України з пауерліфтингу і жиму штанги лежачи за версією AWPC/WPC, який нещодавно відбувся в Кривому Розі, приніс ще один вагомий успіх талановитому тернопільському силачеві Назарієві Загричуку. Приїхавши на турнір майстром спорту, зробив собі чудовий подарунок до двадцять другого дня народження — за досягнуті під час змагань здобутки на урочистій церемонії нагородження йому вручили посвідчення майстра спорту міжнародного класу однієї з найпопулярніших у країні версій. 

У жимі штанги лежачи суперечка молодих атлетів віком від двадцяти до двадцяти трьох років, чия вага не перевищує 67,5 кілограмів, засвідчила, що наш земляк, який нині займається в спортивному клубі «Power Gym», надзвичайно відповідально підготувався до головного в сезоні всеукраїнського турніру. Розпочав боротьбу тоді, коли конкуренти в завершальних спробах намагалися продемонструвати свої найкращі результати.

Дебютний підхід до штанги вагою 140 кілограмів, щоправда, вдалим не став — в арбітрів виникли сумніви у правильності виконання вправи. Зате повторна спроба в нікого не могла викликати зауважень. Як і вирішальна до важчого на п’ять кілограмів снаряду. Завойований завдяки виконанню міжнародного нормативу титул володаря Кубка України став для Назарія своєрідною вершиною, підкоривши яку, зміг переконатися в готовності до серйозніших випробувань. Тому вже встиг самому собі дати слово, що в 2017 році головною метою стане участь у чемпіонаті світу.

І всі, хто добре знає 22-річного уродженця Гнилиців Підволочиського району, не сумніваються — до турніру найсильніших силачів планети постарається підготуватися якнайкраще. Така вже житейська філософія в їхнього земляка чи товариша, який змалку не уявляє себе без занять фізкультурою і спортом. Займатися ними почав ще в рідному селі, віддаючи перевагу вправам на турніку та підійманню гир. А переїхавши після п’ятого класу з рідними до Тернополя, де значно більше можливостей знайти собі спортивні секції до душі, встиг два роки позайматися вільною боротьбою, а ще два — карате.

Та силові вправи все ж узяли гору. І п’ять років регулярних тренувань у жимі штанги лежачи (перед нинішнім спортивним клубом набирався сил і досвіду ще й у «Спорт-класі» та «Гладіаторі») марно не минули. Починаючи з 2012-го, виборював призові місця чи перемагав на юнацьких турнірах чемпіонатів і кубків України. Успішним став і міжнародний дебют трирічної давності на відкритому Кубку Європи в Курську, де теж став кращим серед 18—19-річних атлетів у згаданій уже своїй ваговій категорії до 67,5 кілограма.

Зафіксовані, до речі, тоді 107,5 кілограма і нинішні 145-ть — наочна ілюстрація прогресу майстра спорту міжнародного класу Назарія Загричука, який незабаром постарається стати одним з найкращих атлетів серед молоді на світовій першості.

Фото з вільних джерел   

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини